Toplu sonuçlar

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 09:00
ABONE OL
Futbolda, UEFA Avrupa Ligi grup mücadeleleri dün yapılan 6. ve son hafta maçlarıyla tamamlandı.

UEFA Avrupa Ligi grup müsabakaları (A), (B), (C), (G), (H), (I) gruplarında yapılan 6. ve son hafta karşılaşmalarıyla son buldu.

KARŞILAŞMADAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ...

"RÜZGAR GİBİ GEÇTİ" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"REKORLA UĞURLADI" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


Dün akşamki maçların ardından gruplarında ilk iki sırayı alarak bir üst tura çıkmayı garantileyen takımlar Anderlecht, Ajax Amsterdam, Valencia, Lille, Hapoel Tel-Aviv, Hamburg, Salzburg, Villareal, Fenerbahçe, Twente, SL Benfica ve Everton olurken, sıralamada son iki sırada yer alan takımlar Avrupa'ya veda etti.

Gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takımla birleşerek, 32 takımı oluşturacaklar. Bu 32 takım, 3. turda çift maçlı eleminasyon sistemine göre karşılaşacak. 32 takımın eşleşmesini belirleyecek kura çekimi bugün TSİ 14.00'te gerçekleştirilecek. Kura çekiminden sonra ilk maçlar 18 ile 25 Şubat 2010'da oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde 3. turda (gruplardan sonraki tur) rakibini eleyen 16 takım da yine çift maçlı eleminasyon sistemine göre karşılaşacak ve çeyrek finale yükselme mücadelesi verecek.
Eski adıyla ''Kupa 2'', şu anki adıyla UEFA Avrupa Ligi'nde final karşılaması ise 12 Mayıs 2010'da Almanya'nın Hamburg kentinde oynanacak.

Ligde alınan sonuçlar şöyle:

(A) GRUBU
Ajax Amsterdam (Hollanda)-Anderlecht (Belçika)......: 1-3
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)-FC Timisoara (Romanya)..: 1-2

(B) GRUBU
Lille (Fransa)-Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)........: 3-1
Genoa (İtalya)-Valencia (İspanya)...................: 1-2

(C) GRUBU

Hapoel Tel-Aviv (İsrail)-Hamburg (Almanya)..........: 1-0
Rapid Vienne (Avusturya)-Celtic (İskoçya)...........: 3-3

(G) GRUBU
Lazio (İtalya)-Levski Sofia (Bulgaristan)...........: 0-1
Villarreal CF (İspanya)-Salzburg (Avusturya)........: 0-1

(H) GRUBU
Steaua Bükreş (Romanya)-Twente (Hollanda)...........: 1-1
FENERBAHÇE (TÜRKİYE)-Sheriff Tiraspol (Moldova).....: 1-0

(I) GRUBU
SL Benfica (Portekiz)-AEK Atina (Yunanistan)........: 2-1
Everton (İngiltere)-BATE Borisov (Belarus)..........: 0-1