Sercan aşkı

Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra Beşiktaş da 19 yaşındaki forvet için devreye girdi. Bursalı yöneticilerle ön görüşme yapan Kartal, "Rakamda anlaşırsak satarız" yanıtını aldı

Cumartesi 19.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009
ABONE OL
Devre arası transferi için kolları sıvayan Beşiktaş, sezon başında da istediği Bursaspor'un genç yıldızı Sercan Yıldırım'ı yeniden gündemine aldı. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de peşinde olduğu 19 yaşındaki forvet için dün Bursasporlu yöneticilerle ön görüşme yapan siyah-beyazlıların, "Rakamda anlaşırsak satarız" yanıtını aldıkları öğrenildi. Devre arasında Delgado'nun dönüşüyle birlikte yaşanacak yabancı kontenjanı krizini nasıl çözeceğini kara kara düşünen Beşiktaşlı yöneticiler, Marsilya'nın istediği Bobo'nun satılması halinde, Sercan'ı alarak yola yerli bir forvetle devam etmek istiyor. Maddi sıkıntı içinde olan Bursaspor'un sezon başında 8 milyon Euro fiyat biçtiği Sercan'ı, Ocak ayında elden çıkarıp kaynak yaratmak istemesi de Beşiktaş'ın elini güçlendiriyor. Özellikle bu sezon beklenenin altında kalan milli futbolcu için istenecek bonservis bedeli konusunda bu hafta içinde tarafların yeniden görüşeceği gelen haberler arasında.

O GOLÜ NASIL ATAMADI?
Bu arada ikinci yarının hemen başında, kaleci ile karşı karşıya kaldığı bir pozisyonda topu ağlar yerine dışarı gönderen Sercan, maç sonunda, "Falso vererek vuruş yapmak istedim. Zeminden dolayı başarılı olamadım. Taraftarımızdan özür diliyorum. Eğer atsaydım maç daha erken kopardı. Ama sonuçta kazandık. Kimin gol attığı da çok önemli değil" diye konuştu.