Ayarı tuturamadı!

Beşiktaş'a geçen sezon iki kupa kazandıran Mustafa Denizli 9 futbolcu aldırdı, yaklaşık 23 milyon Euro'dan fazla para harcattı. Ancak Ferrari dışındaki isimlerden verim alamadı

Pazartesi 21.12.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta geçtiğimiz yıl kazanılan çifte şampiyonluğun ardından 23 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek takıma tarihi bir takviye yapıldı. İlk yarı boyunca inişli çıkışlı bir seyir izleyen Beşiktaş'ta, teknik direktör Mustafa Denizli transfer ettirdiği bu isimleri bir türlü verimli kullanamadı. İşte Denizli'nin istediği, başkan Yıldırım Demirören'in de kulübü ağır bir şekilde borcun altına soktuğu transferler:
NİHAT: İlk yıl için 3.5 milyon Euro'ya anlaştı. Bonservisi 5 milyon Euro'ya alınmıştı. Takıma hiç katkısı olmadı. Mustafa Denizli ondan hiç vazgeçmedi. (19 maç, 1 gol, 2 asist)
TABATA: 8 milyon Euro bonservis bedeli ödendi. Yıllık 1.5 milyon Euro'ya oynuyor. Denizli'nin isteğiyle alındı. Takıma hiç katkısı olmadı. (12 maç, 1 gol, 2 asist)
İSMAİL: 5.5 milyon Euro bonservis ve üzerine 4 milyon Euro'ya CSKA'ya satılmayan Serdar Kurtuluş verildi. Bir kulübede kaldı; bir sahada. Üzülmez sahadaki performansıyla İsmail'e forma vermiyor. (12 maç, 1 gol, 2 asist)
İBRAHİM KAŞ: Toraman'ın iyileşmesinden sonra çok az forma giyebildi. Beşiktaş bedavaya gönderdiği eski futbolcusunu Mustafa Denizli'nin isteği üzerine 1 milyon Euro'ya kiraladı. (13 maç oynadı)
ERHAN: 11'e değil; 18'e bile giremiyor. Denizli'nin ısrarla istediği Erhan, 6 ayını doldurmadan gönderilecekler listesindeki yerini aldı. Kulübe Aydın Karabulut+1 milyon Euro'ya mal oldu. (5 maç, 1 asist)
RIDVAN: Ümit milli oyuncu Karşıyaka'dan 1 milyon Dolar'a transfer edildi ama şans bulamadı. (1 maç)
ONUR: Bozüyük'ten Delgado'nun alternatifi olarak alındı. Onun da 750 bin Dolar'a yakın maliyeti bulunuyor. Sahalarda şans bulması bir yana herkes ismini bile unuttu. (0 maç) E
RKAN: Geçen sene Beşiktaş'ta kiralık oynuyordu. Bu sene teknik direktör Denizli'nin isteğiyle sözleşme imzalatıldı. İdman futbolcusu oldu. (0 maç)