Hoca olsam derbide atılan futbolcuya ben de kızardım

Cuma 25.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart ve aldığı 3 maç ceza sonrasında Frank Rijkaard'ın yedek bıraktığı Abdulkader Keita, Hollandalı teknik adamın haklı olduğunu ifade etti: "Rijkaard cezam bitince beni yedek bıraktı. Hatta bir basın toplantısında 'Keita'nın iyi futbolcu olduğunu bize tekrar hatırlatması lazım' demiş. Ben izlememiştim ama sonra öğrendim. Takımın başında Rijkaard var, bana 'Oyna' derse, çıkıp oynuyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımı herkes gibi o da görüyor. Ancak Fenerbahçe maçında gördüğüm kırmızı kart konusunda bana kızgın olduğunu biliyorum. Bu tepkisi son derece normal. Ben de bu takımın hocası olsam, böyle önemli bir derbide takımı böyle bir kırmızı kartla takımını yalnız bırakan futbolcuya kızardım. Hatalı olduğumu biliyorum, kendimi savunmadım da zaten. Zaten kulüp yönetimi de bana para cezası verdi. Buna sesim çıkmadı. Rijkaard'a gidip ayrıca kendisinden özür diledim.

ARAMIZDA SORUN YOK!
Bu nedenle ben teknik direktör olsam para cezasının dışında başka bir ceza vermezdim. Ama Rijkaard böyle uygun gördü, saygı göstermek lazım.
Aramızda sorun yok. Yedek bırakırsa yanında otururum, hiç sesim çıkmaz. Görev verirse de sahada elimden gelenin en iyisini yaparım. Son maçlarda da sanırım kendimi tekrar kanıtladım ve kazandığımız maçlara katkı yaptım."