Elano, İliç ve Lincoln kadar katkı yapmadı

Levent Tüzemen: Galatasaray 22 Haziran'da sezon açtı. Hemen hemen bütün oyuncuları milli. Lig, kupa, Avrupa ve milli maçlar dahil 36 maç yapar. Lig 34 hafta. Galatasaray ligi bitirmiş; üzerine de koymuş. 22 Haziran'dan 23 Aralık'a 180 günde 36, yani 5 günde bir maça çıkmışlar. Bu süreçte ligde zirvede kalmak, Avrupa Ligi'nde grubu lider bitirmek büyük başarı. Geçen sezon futbolcular istedikleri gibi at koşturuyorlardı. Skibbe'nin ve sonra Bülent Korkmaz'ın futbolcular üzerinde otoritesi yoktu. Kariyeri yüksek Rijkaard'a bütün Galatasaraylı futbolcular büyük saygı duyuyorlar.
A.Ç: Tüzemen'e katılmıyorum, takiye yapıyor. Aynı futbolcular geçen sene Skibbe için aşktan yanıp tutuşuyorlardı. Onlara göre Skibbe çok iyi bir hoca, çok iyi kalpli bir insandı. Rijkaard'ın Skibbe ile tek farkı kariyeri.
L.T: Çakar önce futbolcularla Rijkaard arasındaki ilişkiyi gözlemlesin. Florya'ya gitsin, maçlara gitsin.
A.Ç:
Sırf yedikleri garip goller bile gelecekleri açısından korkutucudur. Oynadığı takımlar yarı ayarında bile değildi. Galatasaray'ın nasıl sıradanlaştığını görmeyen Tüzemen'in bu hareketi gazetecilikle bağdaşmıyor.
L.T: Arda, GS TV'de bütün takım adına hocayı överken kendisine de polemik konusu olan "Messi'den iyi misin?" dendiğinde "Messi'den asla iyi değilim, kendimi de böyle görmüyorum" dedi. Bu, Arda'nın kendisine köpek muamelesi yapanlara cevabıdır.
A.Ç: Tüzemen beni kastediyor. Arda'nın adamlığına kimsenin bir şey söylediği yok. Takım kaptanı tabii ki hocasını övecektir.
L.T: Geçen sene oyuncular Skibbe'yi eleştiriyorlardı. Ümit Karan "Skibbe, iyi antrenman yaptırmıyordu. Biz kendimizi aldattık ve maçlarda süründük" dedi. Keşke bunu çalışmaları yaparken söyleselerdi.
A.Ç: Tüzemen ve onun gibi bazı Galatasaraylı yazarlar Rijkaard'ı ve Arda'yı överek, pohpohlayarak bu hale getirdiler. Gerçekleri yansıtmadılar.
L.T: Çakar fazla takip etmiyor. Rijkaard ile ilgili eleştirilerimiz arşivlerde. Kariyerli teknik direktörlere bu ülkenin ihtiyacı var.
A.Ç: Kariyerli olup da Türkiye'de başarılı olmuş bir hoca söyleyin. Derwall'in çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Taşlanmışlığını da biliyoruz.
L.T: Parreira var. İ.G: Lucescu var.
A.Ç: Lucescu bence kariyerini burada yaptı. Aragones, Bosque, Hiddink, Tigana; hepsi geldikleri gibi gittiler. Hangisi başarılı oldu?
L.T: İliç ve Lincoln'ün katkıları kadar Elano şu zamana kadar katkı yapmadı.
LİNCOLN TATİLE DE GELMESİN
A.Ç:
Lincoln Türkiye'ye tatile bile gelmemeli. Lincoln'ün dönüşü Adnan Polat'ın ayıbı olur.
L.T: Polat zaten "İşimiz bitti. Bu kapıdan içeri giremez" dedi.
G.B: Bence Galatasaray'ın Lincoln'e ihtiyacı var. Rijkaard gibi 'large' ve yıldızlarla çalışabilen bir hocayla çok farklı bir Lincoln izleyebiliriz.
A.Ç:Rijkaard gibi disiplinsiz bir hoca ve Lincoln gibi profesyonel olmayan bir adam Galatasaray'ı çıplaklar kampına çevirir.
L.T: Gürcan Bilgiç Galatasaray'ın içine nifak tohumu eklemeye çalışıyor. Çok istiyorsa Aziz Yıldırım'ı arayıp Lincoln'ü almasını istesin.
G.B: Levent Tüzemen'in lafına sadece gülerim.

BİZE ULAŞIN