Masabaşında Fener galip

Semih'in kontratını, opsiyonu kullanarak uzatan F.Bahçe'nin sözleşmedeki maddelere harfiyen uyduğu ve olayda hukuki yanlışı bulunmadığı öğrenildi

Semih'le Fenerbahçe arasında, opsiyon kullanılarak uzatılan sözleşme nedeniyle çıkan anlaşmazlıkta sarı-lacivertli kulübün hukuki olarak hiçbir yanlışı bulunmadığı öğrenildi. Federasyon yetkililerinden alınan bilgiye göre, Fenerbahçe 2008 yılında karşılıklı olarak imzalanan sözleşmedeki maddelere harfiyen uydu. Futbolcuya sözleşmede yer alan oran tutarında Euro cinsinden zam da yapıldı. Bu nedenle Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda (UÇK) bulunan dosyada Fenerbahçe'nin elinin oldukça güçlü olduğu ifade edildi.

SEMİH'E 'SUS' MESAJI
Semih ve avukatı Şenol Çilek'in, olayı kendilerinden habersiz gerçekleştiği için federasyona götürdüğü öğrenildi. Çilek'in FIFA'nın "Opsiyonlu sözleşmesi bulunan futbolcularla sözleşmeleri yenileyin" talimatından yola çıkarak konuyu uluslararası boyuta taşıyabileceği ihtimalini göz önüne alan Fenerbahçe yönetimi ise sportif direktör Aykut Kocaman aracılığı ile Semih'e gönderdiği mesajda "Kimseye açıklama yapma ve sessiz kal" dedi.
BİZE ULAŞIN