"4 futbolcuyu renklerimize katacağız"

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, her biri milli takımlarında forma giyen 4 yabancı oyuncuyu renklerine katacaklarını bildirdi.

Ünsal, devre arasını iyi bir şekilde değerlendirerek, teknik ekibin uygun gördüğü yerlere takviye yapacaklarını ve ikinci yarıda özlenen Sivasspor'u izlettireceklerini söyledi. Takımın Antalya kampının sürdüğü, burada hazırlıklarını iyi bir şekilde yaptıklarını aktaran Ünsal, transfer çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. 2 orta saha oyuncusu ile birer stoper ve forvet olmak üzere her biri milli takımlarında forma giyen, görüştükleri 4 yabancı oyuncuyu renklerine katacaklarını kaydeden Ünsal, bu oyuncuları da önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını ifade etti.

MİLLİ TAKIM İÇİN EN UYGUN İSİM MUHSİN ERTUĞRAL

Futbol kamuoyunun bir süredir milli takım için teknik direktör arayışlarını değerlendirdiğini, yerli ve yabancı teknik direktör konusunda görüş farklılıklarının olduğunu anlatan Fikret Ünsal, kamuoyunun bu konuda adeta ikiye bölündüğünü ifade etti.

Kendisine göre Milli Takımı çalıştırmak gibi onurlu bir göreve, Mayıs ayı sonrası için şu an en uygun ismin, teknik direktörleri Muhsin Ertuğral olduğunu savunan Ünsal, Ertuğral'ın yurt dışı kariyeri, yabancı dili, eğitimi ve futbolun içinden gelmesiyle ön plana çıktığını söyledi.

Muhsin Ertuğral'ın yerli ve yabancı teknik direktör kriterlerine de uyduğunu düşünen Ünsal, Ertuğral seçiminin bu konudaki tereddütleri ve görüş farklılıklarını da ortadan kaldıracağını savundu.
Fikret Ünsal ayrıca, basında yer alan şike ve bahis iddialarında adı geçen futbolcuları Erman Kılıç'a güvendiklerini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN