Günün içinden

Geremi'de mutlu son
ANKARAGÜCÜ, Njitap Geremi'nin transferinde mutlu sona ulaştı. Newcastle United'ın, "Geremi bizim futbolcumuzdur" açıklamasının ardından yapılan görüşmeler sonrası problemin çözüldüğü ve Kamerunlu'ya alacaklarına karşılık bonservisinin verileceği belirtildi.

Yılın sporcusu Hido

FEYZİYE Mektepleri Vakfı Işık İlköğretim Okulu öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ile birlikte geçtiğimiz yılın ''Spora Işık Tutanlar''ını belirledi. 400 kişinin katılımıyla düzenlenen ankette, yılın yabancı sporcusu Usain Bolt seçilirken, yılın sporcusu Hidayet Türkoğlu, yılın futbolcusu Arda Turan ve yılın teknik direktörü' ise Mustafa Denizli olarak belirlendi.

Dakar'da 4. etap bitti

DAKAR Rallisi'nde takımların Şili topraklarına geçtikleri 4. etabı Dakar Türk Takımı'ndan Kemal Merkit 62, Kutlu Torunlar ise 59. sırada bitirdi.

Banvit'te büyük sevinç
FIBA Avrupa Kupası'nda Türkiye'yi temsil eden Banvit'te, Sırbistan temsilcisi Fmp Beograd Zeleznik'i yenerek, gruptan lider olarak çıkmanın sevinci yaşanıyor. Başantrenör Orhun Ene, seyircinin de büyük desteğiyle Zeleznik takımını yenerek, gruptan lider olarak çıkmalarının büyük başarı olduğunun söyledi.

Agali'ye terörist damgası

TÜRKİYE'DE bir dönem Kayseri Erciyesspor formasını giyen Nijeryalı Victor Agali 27 Aralık'tan beri 'terörist' şüphesiyle Hollanda'da gözetim altında tutuluyor. Nijerya kökenli bir teröristin 25 Aralık'ta Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan kalkan uçağa saldırısından 2 gün sonra Schiphol'a inen Agali kimlik kontrolünde 2 ayrı pasaportunda da sahtecilik tespit edilince tutuklandı ve 31. yaş gününü hapishanede kutladı.

Tekirdağ bisikleti sevdi

TEKİRDAĞ Gençlik ve Spor Müdürü Şevket Demirkaya, geçen yıl Balkan Bisiklet Yol Şampiyonası'nı geçekleştiren Tekirdağ'da bu yıl da 21-28 Mayıs'ta Trakya Bisiklet Turu'nun düzenleneceğini bildirdi. Trakya Bisiklet Turu'nun 1980'li yıllarda başladığını ifade eden Demirkaya, "Bu organizasyonla sporcu, antrenör ve hakemlerden oluşan yaklaşık 500 kişiyi 5 gün süresince ilimizde ağırlayacağız. Bu tür organizasyonlar kentler büyük için bir şanstır ve ev sahipliği yapabilmek çoğu zaman ciddi yatırımlar gerekir" dedi.
BİZE ULAŞIN