Statları UEFA seçti

Euro 2016'ya aday statlar tartışmasına Şenes Erzik son noktayı koydu: TFF bu statları kendi inisiyatifiyle belirlemiyor. UEFA'nın belirlediği şirket inceleme yaparak bize iletiyor

UEFA'nın Birinci Yardımcı Başkanı Şenes Erzik, Radyospor'a yaptığı açıklamada çok tartışılan Euro 2016 adaylığında yapılan stat seçimlerine açıklık getirdi. Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2016 Avrupa Şampiyonası için stat ve şehirleri kendi inisiyatifiyle belirlemediğini belirterek "UEFA, aday ülkelerin şehirleri ve statları üzerinde ince eleyip, sık dokuyor. Yalnız futbol sahasıyla iş bitmiyor; oteller, statların konumu kentlere ulaşım. 10 bin kişiyi ağırlayacak konaklama tesisleri bütün bunlar çok önemli. Bu konudaki kararı federasyon vermiyor. UEFA'nın anlaşmalı olduğu şirket bunları inceliyor. Rantabiletisini tespit ediyor. Kriterlere göre tek tek değerlendirip, UEFA yönetim kurulunun önüne getiriyor. Ayrıca ülkeler ne kadar çok şehir belirlerlerse, şehirler seçilmediği zaman olabilecek itirazlar cevap vermek daha zor oluyor" dedi. Şükrü Saracoğlu'nda UEFA Finali'nin bu stada alınmasının gerçekten çok zor bir iş olduğunu kaydeden Erzik, "Hem de Dünya Kupası gibi büyük bir turnuvanın ardından çok kolay bir iş değildi. İşin içinde olduğum için söylüyorum. Çok zor oldu bunu kabul ettirmemiz. Bu konuda daha da fazla konuşmak istemiyorum" demekle yetindi.

YAPTIKLARIM ORTADA
Türkiye'nin Avrupa'da lobisi olmadığı yönündeki eleştirilere takılmadığını da ifade eden UEFA Başkan Yardımcısı "Avrupa'da yeterli lobimiz olmadığı yönünde eleştiri yapanlara neden eleştirdiklerini sormak gerekiyor. Kimseye kendimi ispatlamak zorunda değilim. Savunma yapma lüzumu hissetmiyorum. Benim yaptıklarım ortada. Sadece kamuoyunun taktirine bırakıyorum" şeklinde konuştu.

MESUT RAHATSIZ ETMEDİ
Şenes Erzik, Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'nı tercih etmesinden rahatsızlık duymadığını kaydetti ve "Yatırım yapan, yatırımın karşılığını almak için her türlü çabayı gösteriyor. Hollanda'da İsviçre'de de durum böyle. Gurbetçi futbolcularımız kendilerine oralarda daha fazla yatırım yapıldığını görerek, yaşadığı ülkenin milli takımında oynamak istiyor" dedi.

FB&GS ÇOK BAŞARILI
Avrupa Ligi gruplarından lider çıkan Fenerbahçe ve Galatasaray'ın büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayan UEFA Başkan Yardımcısı, "İki takımımız da dikkatli transferler ve hesaplar yaparlarsa yollarının açık olduğunu düşünüyorum. Kadroları yeterli. Ben umutluyum. Bir Avrupa Kupası daha neden olmasın?" diye konuştu.

3 BÜYÜKLERİN EFSANEVİ İSİMLERİ - GALERİ

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARIBİZE ULAŞIN