Kaptan'dan Ünal açıklaması

Fenerbahçe Kaptanı Alex, saha içindeki futboldan memnun olmadığını ve takımda yeni futbolculara ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Limak Arcadia Oteli'nde kamp çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Alex, basın toplantısı düzenledi. İkinci yarı hazırlıklarına 4 Ocak'ta İstanbul'da başladıklarını, bu süre içerisinde Ziraat Türkiye Kupası'nda Eskişehir ve Tokatspor ile karşılaştıklarını ifade eden Alex, gruptaki son maçta Antalyaspor ile karşılaşacaklarını kaydetti. Gruptan çıkmayı garantilediklerini belirten Alex, bu nedenle Antalyaspor maçının gruptaki diğer karşılaşmaların öneminde olmadığını, ama bu maçı daha iyiye gitmek için değerlendireceklerini bildirdi.

Antalya kampında teknik direktör Christoph Daum ile sert idmanlardan geçtiklerini vurgulayan Alex, ''Tüm futbolcular kendini gösteriyor, forma savaşına girdiler. Bu da hocamıza yarayacak. Denizlispor maçından önce de herkes iyi şekilde hazır olacaktır'' dedi.

SONUÇTAN MEMNUN AMA...
Alex, ''Saha içindeki futbol sizi tatmin ediyor mu'' sorusu üzerine, ''Sonuçlardan memnunum ama kalitemizi gözönüne alarak saha içindeki oynadığımız futboldan memnun değilim. Bizim kalitemize baktığımızda, bireysel ve takım kalitemize baktığımızda, sonuçlarla birlikte daha da iyi futbol oynayabiliriz. Memnun olmadığım nokta bu'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, takımdan ayrılan futbolcular olduğunu hatırlatarak, kadronun yeterli olup olmadığını sorması üzerine Alex, şunları söyledi:

''Takımımızdan birkaç oyuncumuz bizimle yoklar. Kulübümüzden ayrıldılar. Takımımızdaki oyuncu sayısı azaldığı için söyleyebiliriz ki takımımıza oyuncu ihtiyacı var. Bu kadroya hocamız birkaç genç oyuncu getirdi. Genç oyuncular çalışacaklar, onların şans bulması oldukça önemli. Kadromuzdaki oyuncu sayısı azaldığı için kaliteli oyuncu takviyesi neden olmasın?''

KAZIM VE ÖNDER'İN AYRILMASI
''Kazım ve Önder'in takımdan ayrılmış olmasının takım içindeki yansıması nasıl oldu'' sorusunu da Alex, şöyle yanıtladı:

''Önder Turacı uzun senelerdir Fenerbahçe'de top koşturuyor. Oynadığı zamanlarda da kulübe de olduğu zamanlarda da her zaman için elinden gelenin en iyisini yapmış, benim gözümde başarılı olmuş bir oyuncudur. Bilica ve Lugano'nun yokluğunda forma şansı bulduğunda gayet iyi performans gösterdi.

Kazım da iki senedir çalışmalarının meyvesini almaya başlamışken o da takımımızda şu anda yok. Bu iki oyuncu da kaliteli oyunculardır. Şu anda takımımızda yoklar. Biz oyuncular olarak bazı şeyler var ki çok fazla yorum yapamayız ya da burnumuzu sokamayız. Yönetimsel bir karar... Hepimiz saygı duymak zorundayız. Bu iki oyuncu kalitelidir, yokluğunu hissedeceğiz ama bu karara saygı duymamız gerekiyor. Ama geride kalan bizler kaliteli olduğumuzu bilip yolumuza devam edeceğiz.''

GÖKHAN ÜNAL TRANSFERİ

Gökhan Ünal'ın Fenerbahçe'ye transferinin gündemde olduğunu belirten bir gazetecinin bu futbolcuyla ilgili görüşlerini sorması üzerine Alex, Fenerbahçe'de forvette Guiza, Semih ve Furkan olduğunu vurguladı. Gökhan Ünal söylentilerini kendisinin de duyduğunu ve bu oyuncunun farklı özellikleri olduğunu dile getiren Alex, ''Onun çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Eğer gelirse bizim takımımıza faydalı olacağını düşünüyorum'' dedi.

Bir gazetecinin, takımdan ayrılan futbolcuların yaptıkları açıklamalara atıfta bulunarak, ''Takımda sevgisizlik var mı'' diye sorması üzerine Alex, şunları söyledi:

''Üçüncü kişi olarak olaya burnumu sokmak istemiyorum. Ben kendi hakkımda konuştuklarımdan yükümlüyüm. Bunlar bireysel konulardır. Her oyuncunun kendi kontratı, orada yaşadıkları vardır. Aynı düşüncelerde olsaydım Fenerbahçe'de olduğum süre içinde 2 kere kontratımı yenilemezdim. Burada olduğuma göre düşüncelerimde farklılık olduğunu anlayabilirsiniz. Burada oldukça mutluyum. Buradaki sevgi ortamından oldukça mutluyum, ki bu kadar senelerdir buradayım. Diğer oyuncu arkadaşlarımın düşüncelerine saygı duymakla birlikte onların düşünceleri hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum.''

GÖKHAN ÜNAL FENERBAHÇE'DE

ÜNAL'IN TRABZONSPOR KARNESİ

*4 BÜYÜKLERE GELMİŞ TEKNİK DİREKTÖRLER...

*EN İYİ 30 BREZİLYALI...

*NAKLEN YAYIN İHALESİNDEN FOTOĞRAFLAR...

*SPOR TURUNDAN BAŞLIKLAR...


BİZE ULAŞIN