Kara sevda

G.Saray'ın yeni transferi Lucas Neill'ı, Johan Neeskens 2006'da Barcelona'da Rijkaard'a önermişti. Hollandalı teknik heyet, o gün alamadıkları savunmacıya 4 yıl sonra kavuştu

Galatasaray'ın uzun uğraşlardan sonra kadrosuna kattığı Lucas Neill'ı ısrarla isteyen teknik direktör Frank Rijkaard, Avustralyalı savunmacıyı 4 yıl önce de Barcelona'yı çalıştırırken kadrosuna katmak istemiş ancak o dönemde transfer gerçekleşmemişti. Sezon başında West Ham'dan ayrıldıktan sonra G.Saray'ın teklifini kabul etmeyip Everton'a giden Lucas Neill, 2006 yılında Barcelona'nın transfer listesindeydi. Rijkaard'ın yardımcısı Johan Neeskens, Barcelona'da göreve gelmeden önce çalıştığı Avustralya Milli Takımı'nda forma giyen Neill'ı, Rijkaard'a tavsiye etmiş ve Katalanlar, İngilizlerle pazarlık masasına oturmuştu. İtalya'da patlayan şike skandalı nedeniyle Juventus'tan ayrılan iki savunmacı Fransız Thuram ve İtalyan Zambrotta'yı kadrosuna katan Barcelona, Blackburn'ün Neill için istediği rakamı yüksek bulmuştu.

4 YIL SONRA BULUŞTULAR
Rijkaard ve yardımcısı Neeskens, 2006 yazında Barcelona'ya getiremedikleri Lucas Neill'a, 3.5 yıl sonra G.Saray forması giydirmeyi başardılar. Kewell'ın yanı sıra milli takımda çalıştığı Neeskens ile yaptığı görüşmeler sonrasında ikna olduğu ve 6 ay gecikmeli de olsa G.Saray'a gelmeyi kabul ettiği öğrenildi.

'Kuş Avcısı' Lucas Neill
Galatasaray'ın yeni transferi Lucas Neill, 2006 yılında sahaya konan bir kuşu arkadaşına pas verirken öldürdüğü için "Kuş Avcısı" lakabını almıştı. G.Saraylı taraftarlar internette ezeli rakipleri F.Bahçe ve Beşiktaş'a gönderme yaparak "Kuş avcısı avlanmaya geliyor" yorumları yaptılar.

*4 BÜYÜKLERE GELMİŞ TEKNİK DİREKTÖRLER...

*EN İYİ 30 BREZİLYALI...

*NAKLEN YAYIN İHALESİNDEN FOTOĞRAFLAR...

*SPOR TURUNDAN BAŞLIKLAR...

BİZE ULAŞIN