Ligde kar alarmı

Ligin ikinci yarısına evlerinde başlayacak olan İstanbul'un 4 takımı ve rakiplerini hafta sonunda kar fırtınası bekliyor

Süper Lig'in ikinci yarısı kara kışla birlikte start alıyor. Hafta sonu için İstanbul için yapılan yoğun kar yağışı tahminleri gözleri Beşiktaş- İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Galatasaray-Gaziantepspor maçlarının oynanacağı İnönü ve Ali Sami Yen stadlarına çevirdi. İşte maç maç hava raporu:

FENERBAHÇE-DENİZLİSPOR
Cumartesi ve Pazar günü İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleyen meteoroloji uzmanları, bu akşam maçın oynanacağı saatlerde Kadıköy yakasında yağmurun etkili olacağı uyarısını yaptılar. Maçın başlama saatinde hava sıcaklığının 5 derece olması bekleniyor.
KASIMPAŞA-BURSASPOR
Yarın saat 14:00'te Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanacak zorlu maç sırasında İstanbul'da yoğun kar yağışının olacağı tahmin ediliyor. Kar fırtınasının günün erken saatlerinde başlaması halinde maçın oynanmama ihtimali var.
ESKİŞEHİRSPOR-MANİSASPOR
Yarının programında Kasımpaşa- Bursaspor maçıyla aynı saatte oynanacak karşılaşma öncesinde meteoroloji yetkilileri Eskişehir'de kar yağışı aşırı soğuk bir havanın olacağını ve sıcaklığın 0 derecenin altında ölçüleceği tahmini yapıyorlar.
BEŞİKTAŞ-İSTANBUL BŞB
İstanbul Valiliği, yarın ve Pazar günü şehirde kar alarmı verirken İnönü Stadı'nın deniz seviyesinde olması nedeniyle kar yağışından en az etkilenen stad olması bekleniyor. Yoğun kar yağışı altında geçmesi beklenen maçın oynanacağı saatlerde hava -1 derece olacak.
ANKARAGÜCÜ-DİYARBAKIR
Başkent'te maçın oynanacağı saat 14:00'te hava kar yağışlı olacak. Sıcaklığın ise -4 derece olması bekleniyor.
KAYSERİSPOR-G.BİRLİĞİ
Çetin kış şartlarının yaşandığı Kayseri'de pazar günü maçın oynanacağı saat14:00'te yoğun kar yağışı bekleniyor. Ancak Kadir Has Stadı'nın zemininin alttan ısıtmalı olması sebebiyle maçın oynanmama ihtimali yok.
TRABZONSPOR-SİVASSPOR
Hafta sonunda maçları tehdit eden kar yağışından Trabzon etkilenmeyecek. Meteoroloji, kentte Pazar günü yağmur bekliyor. Hava sıcaklığı maç saatinde 10 derece olacak.
GALATASARAY-GAZİANTEP
İstanbul'da kar yağışından her zaman en çok etkilenen stad olan Ali Sami Yen'de Pazar akşamı maçın oynanıp oynanmayacağı Cumartesi günü başlayacak kar yağışının şiddetine göre belli olacak. Maç saatinde don bekleniyor. Sıcaklık
-2 derece.
BİZE ULAŞIN