Sambacı Jo tamam Dos Santos sırada

Yine bombayı patlatarak, Everton'da kiralık oynayan sambacı Jo'yu Man.City'den satın alma opsiyonu ile kiralayan Haldun Üstünel, Meksikalı Giovani Dos Santos için Londra'da kaldı

Galatasaray'ın transfer sihirbazı yöneticisi Haldun Üstünel bir bomba daha patlattı ve Brezilyalı golcü Jo'yu sarıkırmızılı kulüp satın alma opsiyonu ile sezon sonuna kadar kiraladı. City'nin , Jo'nun aldığı ücretin 3'te birini ödemeye devam edeceği öğrenilirken, G.Saray'ın yıl sonuna kadar sambacıya 750 bin Euro ödemesi bekleniyor. İşte Üstünel'in adım adım Jo operasyonu: Everton'ın menajeri Moyes ile sorun yaşayan Jo ile temasa geçen Üstünel teklifini iletti. Brezilyalı'nın kiralık olarak forma giydiği Everton'dan ayrılma isteğine, İngiliz kulübü "evet" dedi ve oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Manchester City ile temasa geçildi. Ancak son anda araya patronu değişen West Ham girdi. Premier Lig'de zor durumdaki West Ham'a gitmek istemeyen Jo, eski takım arkadaşı Elano ile birlikte oynamak istediğini Üstünel'e iletti. Üstünel, Elano transferi nedeniyle iyi ilişkiler içinde bulunduğu City yönetimiyle son kez masaya oturdu ve Jo G.Saraylı oldu. 32 numaralı formayı giyecek. Jo'nun gelişi üzerine Tobias Linderoth'un sözleşmesi dün feshedildi.

MEKSİKALI'YI DA İSTİYOR
Jo'yu İstanbul'a gönderen Üstünel ise Ada'da kalmayı tercih etti. Tottenham forması giyen Giovani Dos Santos'a da imza attırmak isteyen G.Saray Başkan Yardımcısı'nın bu transferi de bitirmek için çaba harcayacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN