Bugün git, yarın gelme!

Kasımpaşa ile Bursa'nın İstanbul'da 14.00'teki maçı bir saat geçince hakem tarafından bugüne ertelendi. Federasyon daha sonra maçı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu

Turkcell Süper Lig'de dün saat 14.00'te oynanması gereken Kasımpaşa-Bursaspor maçı yoğun kar yağışı ve olumsuz saha koşulları nedeniyle ertelendi. Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndaki maçın başlamasından saatler önce saha çizgileri siyaha boyanıp zemin temizlendi. Ancak devam eden kar yağışı tüm bu temizlik çabalarını boşa çıkardı. Sahaya çıkarak üç kez zemini ve çizgileri inceleyen hakem Yunus Yıldırım, bir saat geçmesine karşın şartlar değişmeyince 15.00'te maçı ertesi gün aynı saate erteledi. Ancak daha sonra devreye giren federasyon yetkilileri Kasımpaşa'nın salı günü kupadaki maçını dikkate alıp Kasımpaşa-Bursa lig maçını ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. Erteleme kararı iki takımın teknik adamını da sevindirdi. Bursaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Futbolcu sağlığı bizim için puanlardan da şampiyonluktan da önemli" derken, Kasımpaşa'nın hocası Yılmaz Vural ise hakemle kararını vermesinden önce konuştuklarını belirterek, "Biz de oynanmaması gerektiğini düşünüyorduk. Doğru bir karar oldu" diye konuştu.

HAYDİ TEMİZLİĞE
Stattaki personeller erteleme kararına kadar saha zeminini temizlemek için yoğun çaba harcadılar ancak özellikle öğlen saatlerinde daha fazla bastıran kara yenildiler.

BİZE ULAŞIN