Tello gidiyor

Beşiktaş'ta yabancı krizinin kurbanı Şilili futbolcu oldu. Maliyeti düşük olan Rodrigo Tello, Delgado'nun idmanlarda yapılacak yüklemelerde sorun yaşamaması halinde gönderilecek

Beşiktaş'ta yabancı kontenjanı sorunu çözüme kavuşmak üzere. İlk yarıda sakatlığı nedeniyle sözleşmesi dondurulan Matias Delgado'nun geri dönmesiyle yabancı krizine giren siyah-beyazlılar, Rodrigo Tello'yu gözden çıkardı. İdmanlara çıkan ve kulüp doktoru Devrim Urgun'un, "MR'ı temiz" raporu verdiği Arjantinli'nin ısrarla kalmak istemesinin yanı sıra maddi şartlar nedeniyle ibrenin Şilili yıldıza döndüğü öğrenildi. Çarşamba gününe kadar idmanlarda yapılacak yüklemelerde Delgado'nun bir sorun yaşamaması halinde Tello'dan resmen gitmesi istenecek. Yıllık 2.1 milyon Euro alan Delgado'ya karşılık, sezon sonunda sözleşmesi bitecek, maliyeti daha düşük Tello'ya yarım sezonda 700 bin Euro ödenecek olması dolayısıyla böyle bir karar verildiği gelen haberler arasında.

TABATA LİSTEYE BİLE GİRMEDİ
Rodrigo Tello'nun menajerinin de salı akşamı Türkiye'de olacağı ve bu konuda yönetimle masaya oturacağı öğrenildi. Bu arada 8 milyon Euro'ya alınan ancak başarılı olamayan Tabata'nın gönderilmesi, yönetimi zor durumda bırakacağı için bu oyuncunun listeye bile girmediği, Fink'i de Mustafa Denizli'nin bırakmak istemediği ifade edildi.
BİZE ULAŞIN