Kaf-Kaf benim yuvam

19 yaşında ve daha şimdiden transferin gözdesi... Furkan Aldemir, "Karşıyaka'da mutluyum. Kendimi geliştirmek için yeterli süreyi alıyorum. Yani ayrılmak istemiyorum" derken, Dünya Şampiyonası'nda da Milli Takım'ın formasını giyeceğini iddia etti

Basketbolcu fabrikası Pınar Karşıyaka'nın Türk basketboluna son armağanı o... Furkan Aldemir, 2.07'lik boyu ve atletik yetenekleri ile 1991 doğumlu bir oyuncu olmasına rağmen Beko Basketbol Ligi'nde kendinden hem yaş hem de kiloca büyük devlere karşı bir cengaver gibi savaşıyor. 7.2 sayı, 6.9 ribaund ve 1.6 blok ortalamaları ile de İzmir temsilcisine önemli bir katkı veren Furkan şimdiden transferin de gözdesi oldu. Genç basketbolcuya Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker ve Türk Telekom'un talip olduğu konuşulurken, Furkan gelecek ile ilgili planlarını SABAH'a anlattı:

* Ben de haberleri görünce çok şaşırdım ancak teklif almadım. Hatta Bornova Belediyesi maçından sonra arkadaşlarım "Hayırlı olsun" diye mesaj atmışlar. Benim ilk bu şekilde haberim oldu iddialardan. Şu anda ben Karşıyaka'da kalmam gerektiğine inanıyorum. Çünkü kendimi geliştirebileceğim bir yerdeyim. Yeterli süre alıyorum ve bu da beni mutlu ediyor. Karşıyaka'nın başarısı için mücadele ediyorum ve transferi şu anda düşünmüyorum. 4 yıllık kontratım var ve bu süreyi İzmir'de tamamlayacağım.

* Karşıyaka seyircisini kelimelerle anlatamazsınız. Bu salona gelip bu atmosferi görmek gerek. Ayrıca basketbolu da çok iyi bilen bir seyircimiz var. İspanya'daki, Sırbistan'daki taraftarları konuşanlar, gelip Karşıyaka tribünlerini görsünler.Bu da bize maçlarda olumlu yansıyor. Mesela Fenerbahçe'nin bütçesi biz de olsa bu taraftarla, Avrupa Ligi'nde bile şampiyonluğa oynarız.

*
NBA, basketbolun en yüksek seviyede oynandığı yer. Tabii ki NBA'de oynamak, oradaki rekabeti tatmak ve o havayı solumak isterim... Ancak benim için NBA'i konuşmanın şimdi zamanı değil. Ben basketbolumu sürekli ilerletme, merdivenleri adım adım tırmanmayı hedefliyorum.

HAYALİ MİLLİ FORMA
Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Şampiyonası'nda forma giymek, her oyuncunun hayalidir. Ben de o takımda bulunmak isterim, büyük bir onur olur benim için. Eğer iyi çalışıp, eksiklerimi giderirsem, Milli Takım'a çağrılacağıma inanıyorum.

BİZE ULAŞIN