Marin Cilic yarı finalde

Yılın ilk Grand Slam'i olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda heyecan tüm hızıyla sürerken tek erkeklerde genç raket Marin Cilic, tecrübeli rakibi Birleşik Amerikalı Andy Roddick'i yenerek yarı finale adını yazdıran ilk tenisçi oldu.

Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek erkekler çeyrek finalinde tecrübeli raket Andy Roddick'le karşılaşan genç Hırvat tenisçi Marin Cilic rakibini 7-6, 6-3, 3-6, 2-6 ve 6-3'lük setlerle devirerek yarı finale adını yazdırdı.

Turnuvaya 7 numaralı seri başı olarak katılan Andy Roddick ilk sette omzunda yaşadığı sakatlığa rağmen mücadeleye devam etti sonuna kadar rakibine direndi. İlk seti kaybeden Roddick, 3. seti 3-6, 4. seti ise 2/6 alarak maça ortak oldu.

Ancak geçtiğimiz yıl Amerika Açık'ta çeyrek final oynama başarısı gösteren ve kariyerinin en iyi başarısına imza atan 14 numaralı seri başı Marin Cilic, Roddick'e şans tanımayarak son seti 6-3 aldı ve kariyerinde ilk kez bir Grand Slam mücadelesinde yarı finale yükseldi.

Marin Cilic, yarı finalde son şampiyon Rafael Nadal ile turnuvanın 5 numaralı seri başı tenisçisi Andy Murray maçının galibi ile finale çıkma mücadelesi verecek.
BİZE ULAŞIN