"Kewell'i gönderemezdik"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel, teknik heyetin raporu doğrultusunda transfer yaptıklarını, ihtiyaç olması halinde de gerekli transferlerin yapılacağını söyledi.

Perşembe 28.01.2010 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 28.01.2010 22:28
ABONE OL
Takımın yeni transferlerinden Giovani Dos Santos Ramirez ile birlikte İstanbul'a gelen Üstünel, Galatasaraylı taraftarların mutluluğunu görmenin kendisini çok sevindirdiğini ifade etti.

Basın mensuplarının bundan sonra yapılacak transferlerin olup olmadığı şeklindeki sorusuna Başkan Yardımcısı, "Bizler transferler bittikten sonra açıklama yapıyoruz. Şu anda teknik heyetin raporu doğrultusunda gerekli transferleri yapıyoruz. Onların raporları doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Kadromuza dahil ettiğimiz oyuncular genç oyuncular ve kiralama yöntemiyle aldık. Eğer aldığımız oyuncularla doku ve kumaş uyuşursa satın alma opsiyonu zaten bizde." dedi.

Nonda'nın bugün takımdan ayrılmasından sonra takıma alınacak bir golcü futbolcunun olup olmadığı şeklindeki soruya Haldun Üstünel, "Şu anda teknik heyetle herhangi bir görüşme yapmadık. Onlarla görüştükten sonra durum değerlendirmesi yapacağız. Sadece ihtiyaç duyduğumuz mevkilere oyuncular aldık." şeklinde cevap verdi.

Transfer döneminde takımdan gönderilecek oyuncular arasında yer alan Kewell'i göndermek gibi düşüncelerinin bulunmadığını kaydeden Üstünel, "Taraflı tarafsız herkesin gönlüne taht kurmuş Kewell oldukça talihsiz bir sakatlık geçirdi. Böyle bir durumdayken onu gönderemezdik. Ben yurt dışındaydım birçok haber yazılıp çizildi. Biz yönetim olarak Nonda'nın gönderilmesine karar verdik." diye konuştu.

Haldun Üstünel, kaleci Leo Franco'nun gönderilmesinin gündemde olmadığını sözlerine ekledi.