Kewell kaldı!

Ülkesindeki kontrolden "Mart başında oynayabilir" raporu gelen Galatasaray taraftarının sevgilisi Harry Kewell takımda tutulunca Nonda gönderildi. Pavlyuchenko direkten döndü

Galatasaray'da sonucu merakla beklenen karar alındı ve yönetim Nonda ile yollarını ayırdı. Giovani Dos Santos transferi sonrasında kadrosunda yabancı sayısı yeniden 9'a yükselen Galatasaray'da dün sabah Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Nonda ile bir araya geldi. Daha önce "Paramı öderlerse giderim" diyerek takımdan ayrılmak konusunda zorluk çıkartmayacağını söyleyen Nonda ile görüşen Sezgin, Kongolu golcünün sözleşmesini tek taraflı feshetti.

GÜVEN VERMEYEN NONDA GİTTİ
Avrupa Ligi'nde oynatabileceği tek santrforu olan Nonda ile yolları ayıran Galatasaray'da, ülkesi Avustralya'dan sağlık raporu olumlu gelen Harry Kewell'ın kalmasına karar verildi. Sydney'de dün Kewell'i muayene eden ve testlerini inceleyen doktoru, "Şu an ameliyata gerek yok, Şubat sonu en geç Mart başında futbol oynayacak hale gelir" demesiyle Florya'dan Nonda'nın çıkışı kesinleşti. Kewell ile temasa geçip 'yola devam' mesajını ileten yöneticilerin en kısa sürede kendisiyle sözleşme uzatmak istedikleri öğrenildi. Nonda ile yolların ayrılmasında son dönemdeki formsuzluğunun yanı sıra idmanlarda isteksiz olması ve tekrarlanan ayak tabanındaki rahatsızlığın da etkili olduğu öğrenildi. Yönetici Haldun Üstünel'in dün Tottenham'ın Rus santrforu Pavlyuchenko için pazarlık yaptığı ancak yüksek bonservis nedeniyle transferin yattığı bildirildi.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN