Elde var 3 puan

Beşiktaş, sıkıntılı gittiği Antalya'da Batak'ın eline çarpan topta, hakemin penaltı kararı üzerine galibiyete uzandı... Şimdi herkesin gözü kongrede

Siyah-beyazlı camia kongre ateşiyle yanıp tutuşurken, Beşiktaş futbol takımı da gergin çıktığı Antalyaspor karşısında adeta soğuk terler döktü. Mustafa Denizli 4-2-3-1 sisteminde çıkarabileceği en ideal kadrolardan birini sürmesine rağmen, ekip dinamizmini ve kazanma coşkusunu unutmuş takımı Antalya karşısında zorlu anlar yaşadı. 10. dakikada Fink'in ortasında Bobo'nun kötü vuruşunu saymazsak Beşiktaş ilk ciddi pozisyonunu 53'te Tabata'nın ortasında arka direkte kafa vuruşu kaleci Ömer'e takılan Sivok'un kafa vuruşu ile buldu. Mehmet Özdilek bu ana kadar orta sahada oyun dengesini çok akıllı hamlelerle kurarken, rakibi gibi ilk yarıda pozisyon üretmekte zorlandı. Başa baş orta saha mücadelesi şeklinde geçen ve ilk yarı adeta kilitlenen oyunun açılma kırılma anı 54'te yaşandı. Korner atışında İbrahim Toraman ceza alanı içinde yüklendiği pozisyonda kafayı vurdu top yakın mesafede dengesini kaybeden Batak'ın eline çarptı. Özgüç Türkalp yakın mesafede kendi sezgisi yerine yardımcısı Erdinç Sezertam'ın uyarısıyla penaltıyı verdi. Bobo 55'te affetmedi:1-0. Bu karar sonrası Antalya tribünleri gibi skorbordun da 5 dakika 90'da kilitlenmesi ilginçti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

'İSTİFA' BU KEZ ANTALYA'YA
60. dakikada Nihat ve Tabata'yı oyundan alan Mustafa Denizli, Necip ve Holosko'yu oyuna dahil etti. Golden sonra oyun zevklendi ve hareketlendi. 66'da Ekrem'in vuruşunu direğin dibinde Ömer kontrol etti. Ev sahibi ekip 67'de sağdan Tita'nın ortasında Djiehoua ile altıpasın içinde mutlak golü kaçırdı. Penaltı kararına takılan Antalyalılar'dan bir tanesi 77'de Ömer'in, Ernst'e çarptıktan sonraki gerilimde sahaya ayakkabısını fırlatacak kadar kendinden geçti. Antalya'nın yüklendiği anlarda Beşiktaş'ta Michael Fink sahanın en iyisi olarak ön palana çıkarken, Holosko hızlı çıkışların adresi oldu. Ancak 4-5 kez getirip ezdiği topların ardından 90'da Ömer'le karşı karşıya kaldığı pozisyonu da harcadı. Beşiktaş zorlansa da bu galibiyetle nefes aldı. Bu sefer istifa seslerinin Antalya başkanı ve yönetimi için yükselmesi gecenin bitiş ironisiydi.

ANTALYA AŞIĞI BOBO
Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Bobo, 55'teki penaltı vuruşunu gole çevirerek takımına 3 puanı getiren isimdi. Yıldız futbolcu, bu golle Antalya'ya karşı attığı gol sayısını 9'a çıkardı. Brezilyalı, Antalya'ya 2006-07'de 3 gol, 2008-09'da ise 2'si kupa toplam 3 maçta 5 gol atmıştı.

BİZE ULAŞIN