'Siyah-beyaz renklere oy verdim'

Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı sürerken kongre üyesi olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da oyunu kullandı.

BJK Cola Turka Arena'daki genel kurula gelen Bülent Arınç, oyunu 17 numaralı sandıkta kullandı.

Oy kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Arınç, seçim sonuçlarının Beşiktaş'a hayırlı olmasını diledi.

Kongreye çok muhteşem bir katılım olduğunu kaydeden Bülent Arınç, ''Bu rekabetçi ve yarışmacı bir kongre olduğunu gösteriyor. Bu da çok güzel. İyi yönetimleri ve başkanları ancak böyle yarışlar sonucunda bulabiliriz'' diye konuştu.

Beşiktaş camiasının çok değerli bir camia olduğunu kaydeden Bakan Arınç, şöyle konuştu:

''Tarihi itibariyle diğer kulüplerden biraz daha köklü olduğunu düşünüyorum. Her zaman bu camia ayakta kalmış, her zaman takımına sahip çıkmış ve her zaman futbolda başarılardan yana olmuş bir camia. Seçim bugün iki değerli arkadaş arasında. Yıldırım Demirören ile Murat Aksu arasında. Demirören kulübe çok değerli hizmetlerde bulunmuş, kupalar kazandırmış bir başkan. Diğeri genç, değişimden ve dönüşümden yana başarılı bir hukukçu ve Beşiktaş camiasının çok sevdiği bir insan. Centilmence bir yarış oluyor. Camiamız, üyelerimiz büyük bir centilmenlik içinde oylarını veriyor.''

Bülent Arınç, ''Başkan adaylarının oy pusulasının renkleri sarı ve mavi. Siz kime oy verdiniz?'' sorusunu ise 'Ben siyah-beyaz renklere oy verdim''
dedi.

Bu arada Hikmet Çetin, Rahmi Koç gibi Beşiktaş Kulübü'nün önde gelen isimleri de salona gelerek oylarını kullandı.

Öte yandan, salon içindeki sıcak hava üyeleri çok etkiledi. Rahatsızlanan üyelerin olduğu görülürken, sandık başlarında da zaman zaman tartışmalar yaşandı.

BİZE ULAŞIN