Fener'e süper lejyoner

Bu sezon Fransa'da fırtına gibi esen gurbetçi yıldıza karşılık PSG'ye Kazım ve 6 milyon euro önerilecek. Hem PSG hem de Mevlüt bu teklife sıcak bakıyor

Fenerbahçe yeni sezon için transfer çalışmalarının startını verdi ve ilk olarak da Paris Saint Germain'de bu sezon golleriyle ortalığı kasıp kavuran Mevlüt Erdinç'e kancayı taktı. Edinilen bilgilere göre, Fenerbahçe bu transfer için PSG'ye Toulouse'ta kiralık oynayan futbolcusu Colin Kazım'ın yanı sıra 6 milyon euro para önermeyi planlıyor. Hem Fransız kulübünün hem de Mevlüt'ün nabzını yoklayan Fenerbahçe yönetiminin olumlu karşılık aldığı ve yakında resmen harekete geçmeye hazırlandığı belirtildi.

Bu sezon ligde 24 maçta 12 gol atan Mevlüt'ün "Ben profesyonelim. Her takımda oynarım. Özellikle de Fenerbahçe gibi dev bir kulübün formasını giymek bana gurur verir" dediği öğrenildi. Fenerbahçe'nin, sözleşmesi 2011'de bitecek Kazım'la da görüştüğü ve bu futbolcunun PSG forması giymeye hazır olduğunu söylediği kaydedildi. Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Okan Üniversitesi'ndeki bir panelde, transferle ilgili ısrarlı sorular üzerine, "İsim veremem ama Fransa'dan bir oyuncu alacağız" demekle yetinmişti.
BİZE ULAŞIN