Günün içinden

Guus Hiddink uğurlu geldi
TÜRKİYE, FIFA dünya sıralamasında 6 basamak yükselerek, 770 puanla 35'inci sırada yer aldı. Hiddink ile yeni bir döneme giren ve son oynadığı hazırlık maçında Honduras'ı yenen Türkiye listede 6 sıra yükseldi. İlk üç sıranın değişmediği listede İspanya, 1602 puanla birinci, Brezilya 1589 puanla ikinci, Hollanda ise 1261 puanla üçüncü sıradaki yerini korudu.

Yunanistan'a farklı tarife

HENTBOLDA, 2010 Bayanlar Avrupa Şampiyonası 5. Eleme Grubu'nda Türkiye, deplasmanda Yunanistan'ı 27-14 yendi. Selanik'teki karşılaşmanın ilk yarısını da A Milli Takım 13-9 önde tamamladı. Bu sonuçla milliler, ilk galibiyetini alarak, gruptaki iddiasını sürdürdü. Ayyıldızlılar, gruptaki 4. maçını, 3 Nisan Cumartesi günü Yunanistan ile İzmir'de yapacak.

Tanjevic taburcu oldu

FENERBAHÇE Ülker ve A Milli Erkek Basketbol Takımlarının baş antrenörü Bogdan Tanjevic, dün taburcu oldu. Maslak Acıbadem Hastanesi'nde 25 Mart'ta bağırsak ve karaciğerinden operasyon geçiren Bogdan Tanjevic, bir haftanın ardından evine gönderildi. Tecrübeli Sırp antrenörün yaklaşık 1,5 ay sonra görevine dönmesi bekleniyor.

U17'ler Avrupa finallerinde

TEKNİK Direktör Abdullah Ercan yönetimindeki U17 Milli Takımı, Elit Tur 5. Grup 3. maçında Norveç'i 2-0 yenerek, Avrupa Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı. Fransa'nın Perigny bölgesindeki Complexe Sportif'teki karşılaşmada gollerimizi 11. dakikada Okay Yokuşlu ve 44. dakikada Oğuzhan Azğar kaydetti. Fransa'yı 1-0 yenen, Galler ile 1-1 berabere ve Norveç'i mağlup eden Milliler, grubunu 7 puanla birinci sırada tamamladı.

BİZE ULAŞIN