Denizli'ye TL tarifesi

Teknik direktör Mustafa Denizli'ye, "Üç yıl daha takımın başında kal" teklifi yapan Beşiktaş yönetimi, tecrübeli hocadan yıllık 2.5 milyon Euro'luk ücretini TL'ye çevirip, indirim yapmasını talep etti

Geçen sezon camiaya çifte kupa sevinci yaşatan teknik direktörü Mustafa Denizli ile sözleşme uzatma hazırlığı içinde olan Beşiktaş yönetimi, futbolcularda olduğu gibi tecrübeli çalıştırıcıdan da fedakarlık bekliyor. Bir ara yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sezon sonunda görevi bırakıp Çeşme'ye döneceği iddia edilen Mustafa Denizli'ye, "Üç yıl daha bizimle kal" teklifi yapan ve "Ankaragücü maçını atlatalım, ondan sonra imza atarız" karşılığını alan siyah-beyazlı yönetim, hocadan parasında indirime gitmesini istedi. Şu an kulüpten yıllık 2.5 milyon Euro alan tecrübeli teknik adamın parasının, yeni sözleşme imzalanan oyuncularda olduğu gibi TL'ye çevrileceği ve bir miktar da indirim yapması isteneceği öğrenildi. Şimdilik Denizli'nin bu teklife nasıl bir karşılık vereceği belli değil ancak sıcak yaklaşımları şartları kabul edeceği yönünde yorumlanıyor.

FUTBOLCULAR BİR BİR KABUL ETTİ
Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı'nın yürüttüğü görüşmeler sonrası sözleşme uzatan Rüştü, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Yusuf gibi futbolcuların anlaşmaları TL üzerinden yapılmış, bu oyunculardan bazıları aldıkları paralarda fedakarlık yapmayı kabul etmişti. Adalı'nın da her fırsatta söylediği, "Bundan sonra yapılacak sözleşmelerde kimseye çok yüksek rakamlar ödemeyeceğiz" şeklindeki sözleri kulübün yeni para politikasının gelecek sezon için yapılacak transferlerde de devam edeceğini gösteriyor.

BİZE ULAŞIN