İsyan&Operasyon

Avrupa Halter Şampiyonası öncesi hazırlık kampında 56 kiloda milli takıma seçilen Sedat Artuç'tan daha iyi dereceler yaptığını belirten Gülbeyi Akti, GSGM'ye şikayette bulundu. Sibel Özkan'ı dünya şampiyonu yapan antrenör Osman Nuri Vural ise nedensiz, görevinden alındı

Avrupa Şampiyonası öncesi Halter Federasyonu'nda yine olay var. Milli sporcu Gülbeyi Akti hakkı olduğu halde Avrupa Şampiyonasına götürülmediğini iddia ederken, milli takım antrenörlerinden Osman Nuri Vural ise görevden alındı. Belarus'un başkenti Minks'te yarın başlayacak Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık kampına katılan 56 kiloda milli halterci Gülbeyi Akti, aynı kiloda milli takıma alınan Sedat Artuç'tan daha iyi derece yaptığını ancak kendisinin dışarda bırakıldığını belirterek, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Milli halterci, 31 Mart 2010'da GSGM'ye gönderdiği şikayet dilekçesinde, "Aynı kiloda Sedat Artuç ile benim antrenmanımız karşılaştırıldığında ve vücut ağırlığımıza bakıldığında her türlü avantajlı olduğum görülecektir. Lütfen hakkımızın yenilmesine, emeğimizin çalınmasına engel olunuz" iddiasında bulundu.

VURAL GÖREVDEN ALINDI
Her şampiyona öncesi son dakikada milli takım antrenörlerini görevden alma alışkanlığının son kurbanı ise Osman Nuri Vural oldu. 4 ay önce Sibel Özkan'ı dünya şampiyonu yapan, Pekin'de olimpiyat ikinciliğine taşıyan Vural'ın yerine Erkan Kayır kafileye alındı. Federasyon 2009 Avrupa Şampiyonası sonrası erkek ve bayan milli takım antrenörleri Hasan Toker ile Erkan Kayır'ı görevden almıştı. 2007 Dünya Şampiyonası öncesinde de Erkek Milli Takım Antrenörü Raif Özel ile Bayan Milli Takımı Antrenörü Talat Ünlü, uçağa binerken görevden alındıklarını öğrenmişlerdi. Yetkililer ise bu değişiklikleri sadece antrenöre şans verilmesi biçiminde yorumladılar.

SİBEL ÖZKAN KİLO KURBANI
Dünya şampiyonu ve Olimpiyat ikincisi 48 kiloda Sibel Özkan Avrupa Şampiyonası'na katılmıyor. Özkan iyi bir hazırlık dönemi geçirmediğini ve bu nedenle turnuvaya katılmadığını belirtti. Ancak bu sporcunun 54 kilo geldiği ve kilo verememesi nedeniyle şampiyonaya götürülmediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN