Kartal sakata geldi

Sakatlıklar nedeniyle 17 kişiyi zor bulup Başkent'e gelen Beşiktaş, A.Gücü karşısında altın değerinde 2 puan kaybetti. Bobo'nun bir şutu direkten dönerken, bu skor en çok zirve yolundaki rakiplerine yaradı

Mustafa Denizli'nin en büyük sıkıntısı kadroda 17'yi üçüncü kaleci Korcan'ı alarak bulmuş olmasıydı. Orta sahayı Necip'le takviye edip 3-5-2 ile oynama isteği kısmen başarılı oldu. Necip'in top kayıpları dikkat çekse de oyundan çıktığı 59. dakikaya kadar gol yenmemesi, Denizli'nin "Gol yemeyelim, sonucu son 30'da Serdar Özkan ve Yusuf'u alarak değiştiririz" planının ilk aşamasını başarıya ulaştırdı. Oyun 4'te Bobo'nun sağdan pasında topu Serkan'ın kollarına bırakan Sivok'un hediyesiyle başlamıştı. 9'da Sapara'nın ortasında Mehmet Çakır'ın vuruşu, A.Gücü'nün bu maça asılacağını gösterdi. Mustafa hocanın, Rothen'le ikili mücadele de yere düşen İbrahim Toraman'ın koluna basılınca can havliyle atılıp öğrencisine durumunu sorması, içinde bulunduğu sakatlık korkusunun dışa vurumuydu.

PENALTIYI "ES" GEÇTİ
Bu kadar olumsuzluğa rağmen Beşiktaş 26'da Holosko'nun ortasında Uğur'un kafasıyla gole yine yaklaşan taraftı. A.Gücü de başa baş mücadelesinin ödülünü 29'da Rajnoch'un kafasında alabilirdi. Ancak Rüştü çizgi üzerinden topu ayaklarıyla çıkardı. İkinci yarı oyunun ağırlığı ev sahibi takım lehine değişti. Baskı ve ataklar A.Gücü'nden gelmeye başladı. 70'de ise hakem Barış Şimşek, İbrahim Kaş'ın, Vassell'i ceza alanı içerisinde düşürmesindeki haklı bir penaltıyı "es" geçti. 80'de ise Bobo'nun vuruşu yan direkten dönerken, son anlarda karşılıklı kaçan goller skorun değişmeyeceğini tescilledi. Beşiktaş, 2 puan kayıpla büyük stresin içine girerken, Denizli'nin hesabıyla kalan maçlarını kazanmaktan başka çaresi kalmadı.

'YÜZDE 200 PENALTI!'
Maçtaki en kritik pozisyon Kaş'ın, Vassell'i ceza alanı içinde düşürmesiydi. SABAH yazarı ve eski hakem Ahmet Çakar, "Pozisyon penaltı" yorumunu yaparken, A.Gücü Başkanı Ahmet Gökçek, Beşiktaş'la berabere kaldıkları maçın ardından karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek'e sitem etti. Gökçek, "Hakem yüzde 200 penaltımızı vermedi, bunu hâlâ anlayamadım" dedi.

BAŞKENT'TE ÜÇLÜ DEFANS
Yedi oyuncusu birden sakat olan Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, Ankaragücü karşısında defansı 3 oyuncudan kurdu. İbrahim Kaş-İbrahim Toraman-Sivok üçlüsü geride oynadı. Özellikle Toraman yaptığı kritik müdahalelerle takımının sahadan mağlup ayrılmasını önledi. Sol açıkta görev yapan İbrahim Üzülmez de sürekli geri koşarak savunmasına yardımcı olmaya çalıştı.

BİZE ULAŞIN