Üstünel protestoyu önledi

G.Saray taraftarı F.Bahçe derbisi sonrası 1500 kişiyle organize olup Florya'ya çıkarma yapmaya hazırlandı. Haldun Üstünel olayı öğrendi ve "Bu olursa ben yokum" restiyle protestoyu engelledi

Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye 1-0 yenilmesi sonrası gündeme gelen büyük bir protestoyu Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in son anda önlediği ortaya çıktı. Geçen Pazar gecesi yaşanan olayın perde arkasını SABAH araladı. Galatasaraylı taraftarları, Fenerbahçe mağlubiyetinden çok sarı-kırmızılı futbolcuların derbide ruhlarını ortaya koymamaları kızdırdı. Maç sonrası organize olan yaklaşık 1500 sarı-kırmızılı taraftar, Florya'ya gitmek için düğmeye bastı. Olayı öğrenen Haldun Üstünel, devreye girerek tribün liderleriyle hemen irtibata geçti. Üstünel, grup liderlerine, "Hepimiz iyi birer Galatasaraylıyız. Başka takımlar gibi olamayız. Bizim bir farkımız var. Baskın yapmak, bizi bölmeye çalışanlara güç ve kuvvet verir. Bu protestoyu yapmanızı istemiyorum" dedi.

RESTİ İŞE YARADI!
Bir grup bu sözlerle sakinleşirken, öfkeli diğer grup Üstünel'e, "Bizi yenilgiden çok takımın ortaya koyduğu ruhsuz futbol üzdü. Bu desteğin karşılığı bu mu?" diye tepki gösterdiler. Sarı-kırmızılı genç yönetici, "Bu protestoyu yaparsanız, ben artık yokum, beni unutun"sözleriyle rest çekti. Tribünün havasını iyi bilen Üstünel'in bu tavrı işe yaradı ve taraftar grupları protestodan vazgeçti.

BİZE ULAŞIN