Bursaspor'da yüzler gülüyor

Kendi sahasında Antalyaspor'u 2-1 yenerek zirvedeki yerini sağlamlaştıran Bursaspor'da yüzler gülüyor.

Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, 47 yıl sonra Bursa'ya şampiyonluk yaşatacaklarını belirtirken, stadyumda açılan dev pankarttaki "Ruhumuzu huzura erdirmeye o kadar yakınsınız ki" ifadeleri gündem oldu.

Antalyaspor karşısında kaliteli bir futbol sergilediklerini anlatan Genel Sekreter Recep Bölükbaşı, "Antalyaspor da çok mücadele etti. Ancak futbolcularımız da büyük bir mücadele sergiledi. Geçtiğimiz hafta aldığımız mağlubiyetten sonra insanlar "Bursaspor bu işi götüremeyebilir" diyorlardı. Ancak bugün kazandık. Bundan sonraki her maçımız final. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. İnşallah 47 yıl sonra Bursa'ya şampiyonluğu yaşatacağız. Bursa Merinosspor da lider konumda. Son 2 maçına girdi. İnşallah
orda da şampiyon olacağız" dedi.

"ŞAMPİYONLUK GÜLE BENZER"

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Şentürk Turan da, şampiyonluk stresinin kolay olmadığını ifade ederek, "Şampiyonluk güle benzer. Dikenleri vardır.Geçtiğimiz hafta olduğu gibi zaman zaman acıtır. Şampiyonluk yolunda bu strese katlanacağız. Bu maçların hepsi çok zor. Bursaspor'u güzel günler bekliyor" diye konuştu. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kara da, lig başında ilk 5 hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatarak,

"Allah herkese böyle güzellikler nasip etsin. Açılan pankartı gördünüz. Gerçekten Bursasporlu olup ta ölüp gidenlerin ruhu şad olsun. Merak etmesinler Bursaspor şampiyon olacak. Biz hedefi ilk 5 olarak göstermiştik. Daha sonra ilk 3 dedik şimdi de şampiyonluk olarak büyüttük. Rakiplerimizin bize karşı oynadığı oyunu da herkes görüyor. Ama biz hepsini yenerek istediğimizi alacağız. Şampiyon olamasak bile gönüllerin şampiyonu olduk" diye konuştu.

"ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUZ"

Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kocaman ise bazı şeyleri elde etmenin gerçekten kolay olmadığını kaydederek, "6 tane maçımız kaldı. Hepsini kazanacağız. İnşallah bu büyük camiaya büyük hedefi armağan edeceğiz. Hala hedefin ismini dillendirmiyorum. Ama buna başaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN