Ada'lıdan iki yıldız sözü

Kartal'da Serdal Adalı, 2 yıldız futbolcu transferi için hesap kitap yaptıklarını belirterek, "Ama 3 yıl üst üste şampiyon olacağız diye iddiamız yok" dedi

Beşiktaş'ta son dönemde öne çıkan Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı dün konuk olduğu TGRT televizyonunda önemli açıklamalar yaptı. Siyah beyazlı yönetici, 4 büyük kulüp arasında borcu en az olan takımın Beşiktaş olduğunu söyledi ve şunları kaydetti: "Normal para akışını düzenleyip ileriki senelerde ekonomik acıdan rahatlamak istiyoruz. Yabancı transferlerini sponsorlarla halletmeye çalışıyoruz. Dış transferde iki tane, hakikaten 'Bu dış transfer' diyebileceğim futbolcu için hesap kitap yapıyoruz." Beşiktaş yönetiminde en büyük hedefin gelecek 3 yıl için stadyum olduğunu söyleyen Adalı, "Başkan Yıldırım Demirören günün büyük bölümünü bu projeyle geçiriyor. Evrak işine kadar kimseye güvenmeyip kendisi bizzat takip ediyor. Stat projesi Beşiktaş'ın hem görüntüsü hem geleceği hem de geçmişi açısından önemli. Bulunduğu tarihi dokuyla şık bir proje çıktı ortaya. Sanıyorum başkanımız önümüzdeki 3-6 ay arasında bunun müjdesini camiaya verecek" açıklamasında bulundu.

"3 YILI İYİ TAMAMLAYACAĞIZ!"
Hedeflerinden hiçbir sapma olmayacağını belirten Adalı, "3 yıl üst üste şampiyon oluruz gibi iddiamız yok ama Beşiktaş'a yakışan en güzel yerde önümüzdeki 3 yılı tamamlayacağız" derken, tesisleşme konusunda da Demirören'in 20 yılda yapılabilecek şeyleri son 3-4 yıl içinde yaptığını vurguladı. Altyapıya çok önem verdiklerini, Muhammed Demirci'nin gelecek sezon A takımda olacağını söyleyen Adalı, kulübün web sitesinin yenileceğini ifade ederek, "Mübariz Mansimov Bey'e çok teşekkür ediyoruz. BJK TV de yakında Digitürk 82. kanalda yayına başlayacak" müjdesini verdi.


BİZE ULAŞIN