Meleklerin gözyaşları

Fenerbahçe Acıbadem, Şampiyonlar Ligi finalinde Bergamo'ya karşı 0-2'den geldiği maçı tie-break'te kaybetti. Son sette İtalyan savunmasını aşamayan Sarı Melekler, ikinci olurken, mücadelesi ile 'Helal olsun size' dedirtti

Yazık oldu, hem de çok yazık. Fenerbahçe Acıbadem, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde son iki yılın şampiyonu Bergamo Volley karşısında, setlerde 0-2 geriye düştüğü maçı tie-break setine götürmeyi başarsa da, sonunu getiremedi ve bu sezon 39'uncu resmi maçında ilk yenilgisini aldı.

NEFES KESEN KARŞILAŞMADAN KARELER

Fenerbahçe Acıbadem maça iyi başladı ve 6-3'le rakibine erken mola aldırdı. Ancak 10-6 öndeyken art arda dışarı vurulan toplar ve manşet hatalarıyla İtalyan ekibini sete ortak ettik. Yine de Osmokrovic'in sürüklediği F.Bahçe 21-20 öndeyken Dirickx'in acele hücumu İtalyanlar'ın 21-21'i bulmasını sağladı. Ardından ilk set 25-22 ile Bergamo'ya gitti. İkinci sette Fenerbahçe 7-6 öndeyken, Nihan'ın manşet hataları ile gelen 3-0'lık seri ile 9-7 öne geçen İtalyan ekibi bu avantajı kullanıp, 25-21'le durumu 2-0 yaptı. Ancak Fenerbahçe 3. sette müthiş bir mücadele ortaya koydu. Fenerbahçe 7-9 geri düşse de Osmokrovic'in katkılarıyla 25- 22 ile ilk setini kazandı. Dördüncü sette fırtına gibi bir Fenerbahçe, şaşkın bir de Bergamo vardı. İlk teknik molaya 8-3, ikinci teknik molaya 16-9 önde giren sarı-lacivertliler, seti 25-20 alarak, 2-2'yi buldu.

SON SETTE ÇABUK KOPTUK
Maçın tie-break setine kalması akıllara bir gün önceki Cannes zaferini getirdi.
Ancak rakip bu sefer çok daha tecrübeliydi. Sete 0-2 başlayan Fenerbahçe eşitliği yakaladı: 2-2. Ardından İtalyanlar 4-2 öne geçti. Fenerbahçe farkı 1'e indirse de, bir anlık hatalar zinciri ile İtalyanlar 8-3 öne fırladılar. Direnen Fenerbahçe, 8-11'i bulsa da gerisini getiremedi ve Bergamo seti 15-9 maçı da 3-2 kazandı. Fenerbahçe Acıbadem böylece Şampiyonlar Ligi ikincisi oldu.

BİZE ULAŞIN