Barış savaş çıkardı!

Galatasaray'ın yediği golden sonra sinirlenip rakibine tekme sallayan Barış'ın atılması sahayı karıştırdı. Sivas'ın yardımcı hocası, Rijkaard'ın atkısına asıldı

Galatasaray'ın +91. dakikada yediği golden sonra sinirlenen Barış Özbek bir dakika sonra orta sahada sinirlenip rakibine tekme salladı. Sakatlığına rağmen çıkarılmayınca sinirleri gerilen Barış'ın bu hareketine hakem Halis Özkahya hemen kırmızı kart gösterdi. Bu karar sonrası saha bir anda karıştı. Futbolcular da bir anda birbirlerine girerken iki kulübün teknik heyetleri de sahaya girerek kavgaya dahil olunca olaylar bir anda büyüdü. Rijkaard, Sivassporlu oyuncularla kapışan futbolcusu Barış'ı dışarı çıkarmaya çalışırken, Barış'ın üzerine yürüyen Sivasspor Yardımcı Antrenörü Hayati Soydaş'ın da ensesine bir müdahalede bulundu. Bunun üzerine Soydaş, Rijkaard'ı atkısından çekti. Önce hocanın tercümanı sonra da kendisi Soydaş'a büyük tepki gösterdi. Araya girenler tarafları ayırdı.

'BİZİM TARAFTA NE İŞİ VARDI'
Rijkaard maç esnasında da bir ara kulübenin arkasında yer alan Sivasspor taraftarları ile bir süre tartışma yaşadı. Rijkaard karşılaşmanın ardından yaşanan olay için, "Ben hakeme Barış'ın tekmesinin rakibe gelmediğini anlatmaya çalışıyordum. Ancak o esnada Sivasspor'un yardımcı hocası bizim tarafımıza geçti. Benim onunla bir sorunum olmadı" değerlendirmesini yaptı.

BİZE ULAŞIN