Kasadan çay bile içirmem

Konuşmak için SABAH'ı seçen Beşiktaş'ta futbolun patronu Serdal Adalı, yöneticilik anlayışında babasının nasihatlarının dışına çıkmadığını söyledi. Adalı, "Kulübün tek kuruşunu boşa harcatmam" dedi

Beşiktaş'ta herkesin merak ettiği ve ilk röportajı almak için sırada beklediği isim olan futbolun patronu Serdal Adalı konuşmak için SABAH'ı seçti. Rahmetli babası Hasan Adalı'nın bıraktığı Beşiktaşlılık mirası nedeniyle tribünlerde, localarda izlediği siyah-beyazlı takım için başkan Yıldırım Demirören'in ısrarı üzerine yeşil sahalara inen Adalı ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik. İşte futbolun patronunun ses getirecek açıklamaları:

'AİLECE BEŞİKTAŞ'I YAŞIYORUZ'
Doğuştan Beşiktaşlıyız diyebilirim. Babam Rahmetli Hasan Adalı, çok iyi bir Beşiktaşlıydı. Bir dönem rahmetli Reşit Kaynak'ın Beşiktaş'a gelmesi için çok uğraştı. Ailede Beşiktaş ve futbol hiç eksik olmadı. İki oğlum da maçları yıllardır kapalıda izliyor. Ben de localar yapılana kadar tribünlerde çok maç izledim.
Geçen yıl Eylül ayında ortak dostlarımızın olduğu bir ortamda başkan Demirören kendisiyle çalışmamı teklif etti. Çok ikna ediciydi. "Gel birlikte düzeltelim. Dışardan eleştirmekle olmaz" dedi. Ben de kabul ettim. Eşim Eren Hanım da İstişare Heyeti'nde Revna Hanım'la birlikte hizmet veriyor.
Ağabeyim Hünkar Şevki Adalı Adanaspor'un başkanlığını yaptı. Bu işe soyunurken babamızdan nasihatler aldık. "Bir işin hakkını verin. Deplasmanlarda bile olsanız kulübün kasasından bir bardak çay içmeyin" derdi. Ben de Beşiktaş'ın kasasından bir çay içmem, içirtmem. Tek kuruşu boşa harcatmam.

'KOMİTE ÇÖZÜM İÇİN VAR'
Beşiktaş Futbol Komitesi olarak sorunları çözmek, teknik kadro ve futbolcuların işini kolaylaştırmak için varız. Hocamızla da çok iyi anlaşıyoruz. Sorunların çözülmesinden, paraların ödenmesinden çok memnun ve bunu her fırsatta dile getiriyor. Sınırları iyi koruduğunuz müddetçe aramızda sorun olmaz.
(Futbolcuların ödemeleri için cebinden 5-6 milyon Euro verdiği ile ilgili soruya) Bu durumlarda para konuşmaktan hoşlanmam. Ne verdiğimize, ne vereceğimize değil işimize motive olalım. Benim prensiplerim var. Bir futbol takımında ödemeleri zamanında yapacaksın. Futbolcunun kafasını rahat tutacaksın. Yüksek paralar yerine, zamanında, mantıklı paralar ödeyeceksin.

Ligde yüzde 99 ŞAMPİYONUZ!
Lig yarışında şampiyonluk şanslarını değerlendiren Adalı, "Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarının sonuçları belirleyici olur. Bu iki maçı alalım yüzde 99 şampiyon oluruz. O havayı ve güveni yakalayalım yeter. Çünkü biz kaliteli bir takımız" dedi. Siyahbeyazlı yönetici, "Türkiye'de yıllardır hakem hatalarına en çok maruz kalan kulüplerden biriyiz. Sessizliğimiz acizliğimiz olarak değerlendirilmesin. Türk futbolunu da düşünüyoruz. Biz bir şeye karar verdiğimizde iş sadece gazete sayfalarıyla, tv ekranlarıyla sınırlı kalmaz. Hiç kimse hakemler üzerinden oyun oynamasın" diye konuştu.

Denizli daha imzayı atmadı
Teknik direktör Mustafa Denizli ile bir yıllık sözleşme imzalandığı haberlerinin doğru olmadığını belirten Adalı, "Sözleşmesinin uzatılması konusunu tamamen başkanımız Yıldırım Demirören'e bıraktık. Başkan, hocamızla belirli aralıklarla görüşüyor. Şu ana kadar imzalar atılmadı. Zaten acelesi yok. İmzanın bence önemi de yok. Önemli olan duygu birlikteliğidir. Biz hocamızdan, hocamız bizden memnun. Sezon sonuna kadar bir ara oturulur anlaşılır herhalde. Dediğimiz gibi top başkanımızda" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN