Derbide şans lazım

Beşiktaş'a ilk maçta talihsizlikler sonucu yenildiklerini belirten Daum "Derbiyi kazanmak için şansa ihtiyacımız var. Gereken mücadeleyi yaparsak, şansın da bizden yana olacağına inanıyorum" dedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, FB TV'deki 'Teknik Analiz' programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Takımın Galatasaray galibiyetiyle çok iyi bir hava yakadığını belirten Alman teknik adam, "Ama bu sadece derbi neticesiyle alakalı değil. Son dönemde özgüvenimiz de arttı. Biz tek kelimeyle bir bütünüz. Gerçekten iyi bir ekibiz. Şu an ikinci sıradayız. Hedefimiz lider olmak" dedi. Ligde önümüzdeki hafta karşılaşacakları Beşiktaş'ı yenmek için şansa ihtiyaçları olduğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı "Her mücadele öncesinde yaptığımız gibi rakip takımın her futbolcusunu, güçlerini ve zaaflarını analiz edip, en iyi, en hazır şekilde maça çıkmayı hedefleyeceğiz. Umarım Beşiktaş maçında şans bizden yana olur. İnönü Stadı'nda oynadığımız ilk maçta önemli talihsizlikler vardı. Bazı pozisyonlarda şans hiç bizden yana değildi. Umarım şans bu kez bizden yana olur. Önemli olan takımın mücadele etmesi. Bunu yaparsak, gereken şansın bizden yana olacağına inanıyorum" diye konuştu.

ISAAC&SIMPSON'A DİKKAT
Kupada dikkatli olmaları gerektiğini de altını çizen Christoph Daum, "Manisaspor'da Isaac Promise ve Simpson gibi çok yetenekli oyuncular var. Dikkatli olmamız gerekiyor, ama bundan önce bizim oyun karakterimiz, oyun tarzımız çok önemli. İlk maçta aldığımız 2-0'lık skor önemli bir avantaj. İlk maçın skor ne olursa olsun, biz en iyi 11 ile maçı kazanmak için sahaya çıkacağız. Manisaspor'u geçerek, kupada finale kalmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Takım savunmasında son haftalarda çok başarılı olduklarını kaydeden Alman çalıştırıcı, takımdaki kadro istikrarının bunun en önemli nedeni olduğunu da sözlerine ekledi.


BİZE ULAŞIN