"Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz"

Bursaspor Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği maçını kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini söyledi. Sağlam, "Bu hafta kaybedeyim de, sonra kazanırım, telafi ederiz gibi bizi rahatlatacak maçımız kalmadı. O yüzden bu karşılaşmayı çok ciddiye alıp, bu yarış içinde katkı sağlayacağına inandığımız 3 puanı almak istiyoruz." dedi.

Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında konuşan Sağlam, Gençlerbirliği maçına ciddiyetle hazırlandıklarını belirtti. Antalya maçında olduğu gibi sakin davranıp, gerektiğinde agresif oyunla kayıpsız dönmek istediklerini kaydetti.
Maçların birer birer azaldığını vurgulayan Sağlam, "Ligdeki zirve yarışı içerisinde puan kaybetmenin sıkıntı oluşturabileceği bir dönem yaşıyoruz. Bu hafta kaybedeyim de, sonra kazanırım, telafi ederiz gibi bizi rahatlatacak maç sayısı kalmadı. O yüzden bu karşılaşmayı çok ciddiye alıp, bu yarış içinde katkı sağlayacağına inandığımız 3 puanı almak istiyoruz. Kolay olmayacak. Ama şu da bir gerçek ki, bu yarış içerisinde çok ihtiyacımız olan 3 puana ulaşmamız gerekiyor." diye konuştu.

TARAFTARLARIMIZ ANKARA'YA GİRERKEN ÇIKARKEN DE FARKLARINI GÖSTERSİNLER
Taraftarın kendilerini yalnız bırakmayacağına olan inancını ifade eden Sağlam, onları sakin olmaya çağırırken, "Lider takımın lider taraftarı gibi davranış göstererek, futbolda son dönemlerde özlediğimiz heyecanı görmek istiyoruz.'' diyerek şunları söyledi;

''Bizim bu şampiyonluk yarışındaki mücadelemize çok katkı sağlıyorlar. Aynı zamanda da ülkeye örnek oluyorlar. Bu baskı ortamında takımlarının da bulunduğu durum itibariyle, 2 maç önce İstanbul Büyükşehir Belediye'ye yenildik. O dönemlerde dahi soğukkanlılıklarını kaybetmeden, takımlarını fair-play kuralları içinde yönlendirerek bizlere destek oldular. Onlara teşekkür ediyorum. Aynı sorumluluğu Gençlerbirliği maçında da göstermelerini bekliyorum. Ankara'ya girişlerinden çıkışlarına kadar da bunu göstersinler."

Ömer Erdoğan ve Ozan İpek'in sarı kart cezalısı olduğunu hatırlatan Sağlam, cezalı olan futbolcuların yerine oynayacak oyuncularının sorumluluklarını alarak, eksiklik hissettirmeyeceklerini dile getirdi.

POLEMİKLERE GİRMEYECEĞİZ
Sağlam, bir gazetecinin "Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşmasının ardından, 'Gönül şikesi', Antalyaspor maçının ardından ise penaltı noktasıyla ilgili açıklamalar oldu. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise şu cevabı verdi;

"Bundan önce de bu türlü açıklamalar oldu. Çok yakın geçmişte de bunları duyduk. Bundan sonra da olacaktır. O yüzden şunu biliyorum ki, bu türlü polemiklerin içine girmemek lazım. Tamamen enerjimizi ve konsantrasyonumuzu futbola vermemiz gerekiyor. Bundan sonraki dönemde de bu türlü sorunlarla uğraşmayacağız ve muhatap olmayacağız. Ligin geri kalan haftalarında da futbolu tam anlamayla yaşayıp mutlu sona ulaşmanın yollarını arayacağız. Bizi futbol dışında şeylerle uğraşmaya itmeyin lütfen."

BİZE ULAŞIN