İndirim yaptı, imzayı attı

Yıllık 2.5 milyon Euro'luk ücretini TL'ye çevirip 500 bin Euro indirimi kabul edince teknik direktör Denizli ile Beşiktaş yönetimi 1 yıllık daha sözleşme imzaladılar

Beşiktaş yönetimi dün teknik direktör Mustafa Denizli ile bir yıllık daha sözleşme imzaladı. Şampiyonluk yarışında takımın etkilenmemesi ve fiyatta rahat pazarlık yapılması için imzayı Fenerbahçe derbisi sonrasına bıraktığını açıklayan yönetim, Denizli'nin 'tavır' yapması ve ardından TL'yi kabul edip 500 bin Euro fiyat düşürmesiyle imzayı öne çekti. Daha önce başkan Yıldırım Demirören'e, "Boş mukaveleye imza atarım" diyen Denizli, "Hocam acele etmeyelim. Sen şartlarını belirle. Biz değerlendirelim" cevabını almıştı. Yıllık 2.5 milyon Euro alan tecrübeli çalıştırıcı, bu teklifi yaparak 'aynı şartlarda devam edelim' mesajını verdi. Ancak Demirören'in karşılığı, indirim sinyali taşıyordu.

FENER'İ BEKLEMEYELİM
Fakat gelinen süreçte Denizli'nin 'kriz' mesajı vermesiyle imza dün yeniden gündeme geldi. Denizli'nin "İmza atmayacaksak açıkça söyleyin" şeklindeki tepkisi üzerine başkan konuyu yöneticilerine taşıdı. Demirören, "Hoca bu işten rahatsız. Şampiyonluk yolundayken kafası karışmasın. F.Bahçe maçını beklemeyelim. İndirimi de kabul etti" diyerek onlardan da onay aldı ve imzalar atıldı.

En istikrarlıyım en başarılıyım
MUSTAFA Denizli imza sonrası kulübün sitesinden yaptığı açıklamayla yönetime teşekkür etti. Denizli, "Beşiktaş Teknik Direktörlüğü görevimin, kariyerim boyunca en uzun süreli, en istikrarlı, en başarılı ve en çok gurur duyduğum çalışmam olabilmesi için elimden geleni yapacağım. Yıldırım Demirören ve tüm yönetim kurulu üyelerine verdikleri destek ve duydukları güven için teşekkür ederim" dedi.

BİZE ULAŞIN