Sağlam: Yenilginin artık telafisi yok!..

G.Birliği'ni yenmek zorunda olduklarını ifade eden Bursaspor teknik direktörü, "Bugün kaybedersem, sonra telafi ederim haftaları geride kaldı" diye konuştu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligdeki zirve yarışı içinde puan kaybetmenin sıkıntı oluşturabileceği bir dönem yaşadıklarını belirtti ve "Ligdeki zirve yarışı içerisinde puan kaybetmenin sıkıntı oluşturabileceği bir dönem yaşıyoruz. Bu hafta kaybedeyim de, sonra kazanırım, telafi ederiz gibi bizi rahatlatacak maç sayısı da yok. O yüzden bu karşılaşmayı çok ciddiye alıyoruz'' dedi. Sağlam, şöyle devam etti: "Taraftarımızın da desteğinin olacağını biliyorum. Lider takımın lider taraftarı gibi davranış göstererek, futbolda son dönemlerde özlediğimiz heyecanı görmek istiyoruz. Bize bu şampiyonluk yarışında çok katkı sağlıyorlar. Bu baskıda soğukkanlılıklarını kaybetmeden, takımlarını fair-play kuralları içinde yönlendirerek bizlere destek oldular."

'KONSANTRASYONUMUZ FUTBOLA'
Bir gazetecinin, "Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşmasının ardından gönül şikesi, Antalyaspor maçının ardından ise penaltı noktasıyla ilgili açıklamalar oldu. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' yönündeki sorusu üzerine Sağlam, şunları kaydetti: "Bundan önce de bu tür açıklamalar oldu. Bu polemiklerin içine girmemek lazım. Tamamen enerjimizi ve konsantrasyonumuzu futbola vermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN