Büyük gözdağı

Geçen hafta Beşiktaş ile sözleşme yenileyen Mustafa Denizli, ligde son 5 haftada gerekli mücadele gösterilmezse yerli-yabancı, sözleşmesi süren-sürmeyen hiçbir futbolcuyu affetmeyeceğini söyledi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde dünkü antrenmanda gazetecilerle alışıldık sohbetini yaparken, futbolcularına da gözdağı verdi. Geçen hafta yönetimle gelecek sezon için yeni sözleşme yapan Denizli, son 5 haftanın ligin bir özeti olacağını söyleyerek, "Çok önemli bir sürece giriyoruz. Bu dönem futbolcular için ele geçmeyen fırsatlardır. Skora göre söylemiyorum, ortaya koyulacak mücadele, tempo ve oyun önemli. Son 5 haftadaki performans, umut ediyorum ki beni yeni düzenlemeler yapmak zorunda bırakmaz. Aksi durumda yerli- yabancı, mukavelesi olsun olmasın fark etmez gereken düzenlemeleri yaparım" dedi. Trabzonspor maçına rakibin daha rahat çıktığını kaydeden Denizli, "Baskıyı hisseden taraf bizdik. İki puan kaybettik ama sergilenen mücadele bize umut verdi" yorumunu yaptı. Maçın sonunda itiraz ettikleri penaltı pozisyonuna da değinen Denizli, "Orada 1 veya 2 kişinin tepkisi olsa tereddüt edebilirsiniz, ama herkes aynı anda tepki verdi. Olay bana 20 metre mesafedeydi. Pozisyonda elin topa nasıl geldiğini, topun yön değiştirdiğini görebildik" diye konuştu.

'TFF, DERBİ HAKEMİNİ ATAR'
Sakat futbolcularının çokluğuyla ilgili görüşleri sorulan Denizli, "25 kişilik kadromuzda iki kişi hariç hep darbeye bağlı sakatlıklar yaşadık. Fair Play Ligi'nde lideriz ama böyle darbeleri de en fazla alan takım biziz" derken, Fenerbahçe maçında kötü sonuç alırlarsa ne olacağı sorusuna ise, "İş mucizelere kalabilir" cevabını verdi. Derbiye MHK'nin atayacağı hakem için de Denizli, "Biz bu sezon çok fazla şikayetçi olmadık. Futbol Federasyonu gerekli atamayı yapar" diyerek hakem tercihinin MHK değil TFF'nin tarafından yapılacağını ima etti.


BİZE ULAŞIN