Derbiye dev güvenlik

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 18 Nisan Pazar günü yapılacak derbi maç öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

İstanbul Valiliği'nde, Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu başkanlığında yapılan toplantıya, kulüpleri temsilen Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin ile Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Saka katıldı.

Toplantı sonrasında Bakoğlu'nun yaptığı açıklamaya göre, derbi maçta 2 bin 266 polis, 950 özel güvenlik olmak üzere toplam 3 bin 216 görevli güvenliği sağlayacak. Derbide 184'ü stat, 25'i polis kamerası olmak üzere 209 kamera da kayıt yapacak.

Konuk ekip Beşiktaş seyircisine maçın yapılacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 2 bin 525 bilet ayrıldığı, biletlerin yarın saat 11.00'de satışa çıkacağı bildirildi.

Emniyet tedbirleri saat 14.00'ten itibaren alınacak ve stat kapıları saat 15.00'te açılacak.

Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında dostluğu pekiştirecek bir karşılaşmanın centilmenlik ölçülerinde geçeceğine inandığını belirterek, ''İyi oynayan kazansın'' dedi.

Bu arada, toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Gençlerbirliği maçında alınacak güvenlik önlemlerinin de görüşüldüğü, bu karşılaşmada 336 polis, 200 özel güvenlik olmak üzere toplam 566 görevli tarafından güvenliğin sağlanacağı ve karşılaşmanın 46 kamerayla izleneceği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN