Rüştü oynayacak Toraman yüzde 90

Son iki haftadır sakatlardan yana başı belada olan Beşiktaş'ta hafta sonu oynanacak Fenerbahçe derbisi öncesi kaleci Rüştü Reçber ile İbrahim Toraman'dan gelen iyi haberler yüz güldürdü. Baldırından sakatlanarak Trabzonspor maçını tamamlayamayan tecrübeli eldiven, yapılan yoğun tedavi sonrası düzelerek dün yeniden takımla birlikte idmana çıktı. Rüştü'nün Fenerbahçe derbisinde sahadaki yerini alacağı bildirildi. Sol ayak bileğinde ödem meydana gelen ve dünkü antrenmanda düz koşularda yer alan İbrahim Toraman'ın ise yapılan kontrol sonrası Pazar günkü karşılaşmada yüzde 90 sahada olacağı bildirildi. Bu arada sakatlıkları süren Ramazan Özcan, Mert Nobre ve Ekrem Dağ ile 19 Yaş Altı Milli Takımı'nda bulunan Necip Uysal da dünkü çalışmada yer almadı.

TELLO'YA TAKİP!
Nihat Kahveci, Rodrigo Tabata ve Rodrigo Tello ise takımdan ayrı koşu yaptılar. Bu oyunculara ayrıca test çalışmaları uygulanırken, teknik direktör Mustafa Denizli'nin doktorlardan Tello'nun durumuyla ilgili özel bir rapor istediği de gelen haberler arasında.

SİZCE DERBİ NASIL SONUÇLANIR?-ANKET

YALNIZ BIRAKAMAM
Ağrıları geçen ve dün takımla çalışmalara başlayan Rüştü'ye hocası Mustafa Denizli'nin idman sırasında durumunu sorduğu öğrenildi. Tecrübeli eldivenin ise, "Çok iyiyim. F.Bahçe derbisinde sahada olmayı istiyorum. Bizim için böyle kritik bir maçta arkadaşlarımı yalnız bırakamam" dediği bildirildi.

BİZE ULAŞIN