Messi'den övgü

Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, Arjantin milli takımından arkadaşı Carlos Tevez'in, Manchester United'da hakettiği ilgi ve saygıyı görmediğini söyledi.

Messi, The Daily Express'e verdiği demeçte, Manchester United'ın Tevez'e, takımda istendiğini yeteri kadar hissettiremediğini, ancak bu futbolcunun şu an formasını giydiği Manchester City'de huzur bulduğunu ve oynadığı futbolla kendisini dünyaya kabul ettirdiğini belirtti.

''Sahada hep kendim olmaya çalıştım. Ancak Carlitos'dan çok şey öğrendiğimi söylememem gerekir'' diye konuşan Messi, Tevez'in, bu sezon dünyanın en iyi golcülerinden biri olarak göze çarptığını ve Manchester United'ın ne kaybettiğinin farkına vardığını ifade etti.

Messi, ''Tevez'in ihtiyacı olan, kendisine değer verildiğini hissetmek. Çok iyi bir insan. Onu isteyen ve ona saygı duyan bir kulüpte oynamalı'' dedi ve oyuncunun, yedek kaldığında dahi takımını desteklemek için elinden geleni yaptığını, yedek kalmaktan hiç yüksünmediğini belirtti.

Tevez'in son derece ince ve kibar bir insan olduğunu kaydeden Messi, ''Daha iyi bir insanla tanışamazsınız. Bir de onu kızıyla görmelisiniz. Kızı için her şeyi yapar. Kendisinden çok şey öğrenilecek bir insan'' dedi.


BİZE ULAŞIN