Boğaz'da arbede

3 kırmızının çıktığı derbide taraftarlar da gergindi. Maç öncesi olaylar çıktı Aziz Yıldırım, aracıyla kavganın ortasında kaldı; vapur seferleri iptal oldu

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki ezeli rekabet, ebedi dostluğa dün yine gölge düştü. 3 kırmızı kartın çıktığı ve Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe'nin ezeli rakibi Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ettiği mücadele öncesi istenmeyen olaylar çıktı. Yaklaşık 2 bin 500 konuk Beşiktaş seyircisinin stadyuma gelişi esnasında, gerginlikler had safhaya ulaştı.

YILDIRIM KAVGANIN ORTASINDA!
Kendi kullandığı aracıyla Boğaziçi Köprüsü istikametinden gelip stadın yakınındaki kavşaktan dönerek Şükrü Saracoğlu'na ulaşmaya çalışan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bu bölgede yol üzerinde yaşanan küçük bir kavganın tam ortasında kaldı.
Taraftarların, aracının camları koyu renkli olduğu için başkan Aziz Yıldırım'ı tanımadıkları görüldü. Yıldırım, zorlukla stada ulaştı. Beşiktaşlılar, özellikle Beşiktaş çevresinden Kadıköy tarafına gitmeye çalışan toplu taşıma araçlarına çeşitli maddeler atarken, Fenerbahçeliler de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yerini almaya gelen siyah-beyazlı taraftarlara sözlü olarak sataştılar.

VAPUR SKANDALI
Fenerbahçe-Beşiktaş arasında oynanan derbi öncesi olayların kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine saat 16:30'dan sonra Beşiktaş-Kadıköy vapur hattı, yolcu taşımasına kapatıldı. Taraftarların Kadıköy civarında çıkardığı olayları, güvenlik güçleri güçlükle önledi. Polis, kavgalara karışan holiganları gözaltına aldı ve stada girmelerine izin vermedi.

BİZE ULAŞIN