Memo yıkıldı

Aşil tendonunda yırtık değil kopma tespit edilen milli basketbolcumuz en az 8 ay sahalardan uzak kalacak. Memo 1-2 gün içinde ameliyat olacak ve Dünya Şampiyonası'nı da kaçıracak

NBA'de Utah Jazz forması giyen milli basketbolcumuz Mehmet Okur'un sakatlığının sanılandan da kötü olduğu ortaya çıktı. Daha önce aşil tendonunda yırtık olduğu bildirilen Memo'nun aşil tendonunun koptuğu anlaşıldı. Buna göre en az sekiz ay sahalardan uzak kalacak Mehmet Okur, Dünya Basketbol Şampiyonası'nda forma giyemeyecek. 7 Nisan'daki Houston Rockets maçında sol ayak aşil tendonundan sakatlanan Mehmet, New Orleans maçında oynamamıştı. Memo, takımı için büyük önem taşıyan Golden State ve Phoenix maçlarında ağrılarına rağmen forma giymiş, Denver'a karşı da iğneyle sahaya çıkmıştı. Denver maçında sakatlığı nükseden Mehmet Okur'un MR'ı çekildi.

SEZON TEHLİKEYE GİRDİ
İlk kontroller sonrasında aşil tendonunun yırtıldığı belirlenen Mehmet Okur'un, aşil tendonunda kopma olduğu ve en az 8 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Dünya Şampiyonası'nda forma giyemeyecek milli yıldızın, 2010-11 sezonunun da ilk bölümünü kaçırması bekleniyor. Mehmet'in doktoru da bugün veya yarın milli basketbolcunun ameliyata gireceğini açıkladı.
BİZE ULAŞIN