Sıra Cimbom'da

İnönü'de Beşiktaş'ı, Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yendiklerini hatırlatan Sağlam "İnşallah Ali Sami Yen'de de Galatasaray'ı yenerek şampiyon olacağız" dedi

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bekir Ozan Has'la birlikte bir ilköğretim okulunda panele katıldı. Burada Pazar günü oynayacakları Galatasaray maçına değinen Sağlam , "Çok zor bir maç olacak. Beşiktaş'ı İnönü'de yendik. Fenerbahçe'yi Saracoğlu Stadı'nda yendik. İnşallah Galatasaray'ı Ali Sami Yen'de yenip, şampiyonluk yolunda çok büyük bir engeli aşmak istiyoruz" dedi. Fenerbahçe-Beşiktaş maçında penaltı noktasını kazan Bilica'nın tavrına ilişkin soruyu ise Sağlam, "O durumun futbolla ilgisi yok. O konuyu biz değil başkaları değerlendirsin" diyerek yanıtsız bıraktı. Bir öğrencinin, "Unutamadığınız maç var mı?" yönündeki sorusuna Sağlam, "İlk A milli olduğumda Norveç'i benim attığım 2 golle yenmiştik. Bu sene Fenerbahçe maçında son saniyede yediğimiz golle üzülmüştük. Ama en keyif aldığımız maç da 2-0 geriden geldiğimiz, 3-2 yendiğimiz maçtı" yanıtını verdi.

'AYRILMAK İSTEMİYORUM'
Sağlam, Türk futbol tarihi açısından çok önemli bir başarının arefesinde olduklarını, önlerinde 3 maçlık bir süreç bulunduğunu belirterek, bu süreci en iyi şekilde değerlendirip Trabzonspor'un ardından Anadolu'da bu başarıyı yakalayan ikinci takım olmak istediklerini söyledi. Sağlam, Bursaspor'da çok mutlu olduğunu, kesinlikle ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını da sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN