'Artık söz futbolcularda'

Turkcell Süper Lig'de lider Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Galatasaray maçıyla ilgili olarak, yeşil-beyazlı ekibin kalan 3 maçı kazanması halinde şampiyon olacağını belirterek, ''Bundan sonra söylenecek bir şey yok. Artık söz sahadaki futbolcularda. Söylenecek bir şey varsa o da sahada söylenecek'' dedi.

Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor'un başarısında taraftarın önemine dikkati çekerek, yeşil-beyazlı taraftarın tartışılamayacağını söyledi.

Taraftarın takıma büyük destek verdiğini, antrenmanlara bile yüzlerce taraftarın geldiğini vurgulayan Yazıcı, zorlu Galatasaray maçı öncesi her şeyin yolunda olduğunu dile getirdi.

Yazıcı, şunları kaydetti:

''Ligin sonuna geldik. Beklentilerimiz malum, ipi göğüslemek. Herkes aynı ciddiyetle çalışıyor. Bundan sonra artık kısa bir süre kaldı, inşallah ipi biz göğüsleriz. Galatasaray maçı çok önem arz ediyor. Her maça galibiyet parolasıyla çıkıyoruz. Umarım galip geliriz. Artık 3 maçımız kaldı. 3 maçımızı da kazanırsak şampiyon olacağız. Tabii ki şampiyon olmayı çok arzuluyoruz. Aynı ciddiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu işin havasına hiç girmedik. Bundan 6 ay evvelki maçlara nasıl çıktıysak aynı hedefle, aynı amaçla sahaya çıkacağız. Dilerim mutlu son bizim olur. Bundan sonra söylenecek bir şey yok. Artık söz sahadaki futbolcularda. Söylenecek bir şey varsa o da sahada söylenecek.''

Bursa'da başlatılan ''Şampiyonluk Prim Kampanyası''na da değinen Yazıcı, Bursa'da böyle bir kampanyanın olmasının önemli olduğunu, ancak kampanyaya bir kişinin değil tüm şehrin katkı koyması gerektiğini vurguladı.

İbrahim Yazıcı, Bursa'nın potansiyelinin büyüklüğüne dikkati çekerek, ''Bursa o kadar büyük ki, herhalde gereğini yapacaktır'' dedi.

BİZE ULAŞIN