Hamit Fener'de

Fenerbahçe'nin Hamit'le geçtiğimiz yaz söz kestiği ortaya çıktı. Milli futbolcunun Bayern'den ayrılarak sarı-lacivertli takım ile yıllığı 4 milyon Euro'dan 4 senelik sözleşme imzalayacağı öğrenildi

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz yaz, Hamit Altıntop'la önümüzdeki sezon için söz kestiği ortaya çıktı. İddiaya göre Hamit, Eintracht Frankfurt forması giyen ikizi Halil'le birlikte geçen yaz gizlice İstanbul'a geldi. Milli futbolcu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la bir görüşme yaptı ve yıllık 3.5 milyon Euro'dan anlaşma sağladı. Fenerbahçe yönetimi, Hamit'in Bayern'le 1 yıl daha sözleşmesi olduğu için Alman kulübüne futbolcunun fiyatını sordu. Bayern Münih, Hamit için 7 milyon Euro bonservis bedeli isteyince hesaplar karıştı. Bu yüksek bedele en çok kızan ise Hamit Altıntop oldu. 28 yaşındaki oyuncu "Hem beni oynatmıyorsunuz, hem de fahiş bir fiyat belirliyorsunuz" diyerek kulübüne tepki gösterdi. Ardından Aziz Yıldırım'la bir kez daha telefonla görüşen Hamit "Başkanım, henüz sakatlığım tam olarak geçmedi. Üstelik istenen bonservis çok yüksek. Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. O zaman bedelsiz olarak gelebilirim. Bayern'e 7 milyon Euro vermek yerine, yıllık ücretimi 4 milyon Euro'ya çıkartırsınız. Hem siz, hem de ben kazanırım" sözlerini sarf etti.

SÖZLEŞMESİ BİTİNCE İMZA ATACAK
Hamit'in Fenerbahçe forması giymeye sıcak bakmasına sevinen Yıldırım, futbolcunun uzlaşmacı tavrı üzerine de "Senin bu düşünceli davranışın sonrası para konusunu konuşmam bile" ifadesini kullandı. Yıldırım ve Hamit'in sık sık telefon görüşmesi yaptığı da ifade edilirken, Hamit Altıntop'un Bayern Münih'le olan sözleşmesinin bitmesinin ardından sarı-lacivertlilere 4 yıllık resmi imzayı atacağı öğrenildi.

HANGİ TAKIM KİMİN PEŞİNDE?

ATLETİCO MADRİD DE HAMİT'İN PEŞİNDE
Alman Bild Gazetesi, İspanyol ekibi Atletico Madrid'in Hamit'e şu ana kadarki en somut teklifi yaptığını yazmıştı. Gazete, Bayern Münih'in de futbolcuyla sözleşmeyi uzatmak için görüşmelere başlamak istediğini iddia etmişti. Özellikle Atletico Madrid'in Hamit'e ekonomik olarak çok güçlü bir sözleşme önerdiği ifade edilirken, Hamit'in "iyi bir perspektif sunması halinde "Bayern Münih'te kalmak istediği de haberde yer almıştı.

BİZE ULAŞIN