Murat Şahin Sabah.com.tr'ye konuştu

Ahmet Çakar, Telegol programında Kasımpaşaspor-Fenerbahçe maçında Bekir'in attığı golde, Kasımpaşaspor kalecisi Murat Şahin'i suçlayan ifadeler kullandı. Tecrübeli kaleci, yediği golü sabah.com.tr'ye anlattı ve Çakar'a yanıt verdi.

ÇAKAR NE DEMİŞTİ?

Ahmet Çakar'ın Murat Şahin'in yediği gol için yaptığı yorum; "Dünyadaki bütün kalecileri getirin; o korneri, Murat Şahin'in topa çıkışını ve sol kolunu uzatışını gösterin, inanıyorum ki tüm uzmanlar Murat Şahin'in bu hareketini koskocaman bir soru işareti ile karşılayacaklardır."

İŞTE MURAT ŞAHİN'İN YANITI

HATA YAPSAM DAHA ÖNCE DE YAPARDIM

-Acaba sayın Ahmet Çakar maçın 90 dakikasını izlemiş mi çok merak ediyorum. En az 4-5 net gol pozisyonunu kurtardım. Sonra en azından Fenerbahçe 10 korner kullandı. Hepsini aldım. Ben yan topta hata yapacak olsam, daha önceki ortalarda da yapardım.

DEİVİD'E ÇARPTIM, RÜZGAR VARDI


-Gol 76. dakikada oldu, Fenerbahçe sağdan Alex ile korner kullandı. Top arka direğe geldi, ben çıktım öne, o sırada topa doğru adım atarken, tam hatırlamıyorum ama sanırım Deivid'e çarptım. Çarpınca dengemi kaybettim, rüzgar da vardı, top havada rüzgarın da etkisiyle yön değiştirdi ve Bekir'in önüne düştü. Bekir topa yükselmemişti bile, tamamen kısmetine gol attı.

İLLA BİR ŞEYLER ARAMAK YANLIŞ

-17 yıldır Süper Lig'de forma giyiyorum, bunun 10 yılını Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta geçirdim, hayatımda ilk defa böyle bir şike suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Golde benim hatam vardı, defansın hatası vardı, şanssızlık vardı, Fenerbahçe'nin şansı vardı, bunları ararsan bir sürü hata bulursun. Tabiî ki biz hata yapacağız, biz kaleciyiz, futbolcuyuz, dünyanın her yerinde böyle hatalar oluyor.

BEN DE AHMET ÇAKAR'I SUÇLASAM DOĞRU OLUR MU?

-Sayın Ahmet Çakar da eski hakem, ben de o zaman çıkıp diyeyim ki 'Ahmet Çakar şu maçta böyle şaibeli bir iş yapmıştı' diye ortaya laf atayım, olur mu böyle bir şey, ben bunu yapamam. Benim kişiliğime yakışmaz ama böyle lafları ortaya atmak çok yanlış, Türk futbolu zarar görüyor, insanlar zarar görüyor bundan.

O ZAMAN LEO FRANCO DA MI ŞİKE YAPTI?

-Galatasaray-Fenerbahçe maçında da Leo Franco 40 metreden gol yemişti, o da mı bilerek yedi golü, Leo Franco şike mi yaptı diyeceğiz. Franco benim yediğimden daha hatalı bir gol yedi ve üstelik o golle Galatasaray'ın şampiyonluğu gitti. İlla bir yerlerde hata aramak, bir şaibe aramak olmaz.

BİZE ULAŞIN