1.4 milyon için

Eskişehir, Trabzon'u Ümit Karan'ın +94'teki golüyle yendi. Beşincinin alacağı 1.4 milyon TL'lik ödül için yarışta "Ben de varım" dedi

Eskişehir'de her iki takım da maç öncesinde dostluk görüntüleri vererek başladı mücadeleye. İlk 25 dakika boyunca organize bir atak teşebbüsü görünmezken, 26'da hakeme itirazdan sarı kart gören Umut, bir dakika dolmadan bir hava topunda Bülent'e kontrolsüz girince hem ortam gerildi hem de Trabzon 10 kişi kaldı. Umut'un atılmasıyla Eskişehir baskısını artırırken 29'da Song'un markajından ilk kez kurtulan Ümit Karan şık vurdu ama Onur, foto muhabirlerine poz vererek topu kornere çeldi. 34'te Trabzon, kornerden ilk pozisyonunu yakalarken, Egemen'in kafası yan ağlarda kaldı. 38'de Erkan'ın kaçırdığı Adem topu ayağından açmasa tabelayı değiştirmesi işten değildi. 40'ta Sezer'in göstere göstere uzaktan vurduğu topu Onur, adeta uzayarak köşeden çelince ilk yarı golsüz sona erdi. İkinci devrede oyunun hakimi Es-Es özellikle sağ kanattan bordo-mavili savunmayı sürekli zorladı. 72'de Trabzon ceza sahasındaki karambolde Ümit müsait durumda topu auta gönderdi. 74'te Doğa, 76'da frikikten Sezer, Trabzon kalesini yoklamaya devam etti ama Onur hata yapmadı. 85'te Ümit, soldan gelen ortayı direk dibinden dışarı gönderirken, 90'da ise Selçuk'un hatalı geri pasında birebirde Onur'u geçemedi. +94'te bu kez Doğa, sağdan kesti, maç boyunca birçok kez karşı karşıya gelen Ümit ve günün en başarılı ismi Onur'un düellosunda kafa vuruşuyla galip gelen Ümit, zor da olsa takımına üç puanı getirdi.

7'NCİYE YOK!
Naklen yayın gelirinin % 9'u sezonu ilk 6 sırada bitiren takımlara veriliyor. 21.7 milyon TL'lik bu pastadan şampiyon 7 milyon TL alıyor. İkinci 5.6, üçüncü 4.2, dördüncü 2.8 milyon TL, beşinci 1.4 milyon TL kazanıyor. Altıncı 700 bin TL alırken daha alt sıralara ödül yok. Son üç haftaya girilirken 53 puanla beşinci sıradaki Trabzonspor ile birer puan farkla sıralanan İstanbul Belediye, Eskişehir ve Kayseri'den ikisi bu ödüle hak kazanırken, ikisi dışarıda kalacak.

BİZE ULAŞIN