Eskişehirspor Kulübü Başkanı'ndan ilk açıklama

Sabah.com.tr'nin özel haberi ile spor gündemine bomba gibi düşen Sezgin-Ünal yemeğinin yankıları sürüyor. Fenerbahçe maçından sadece üç gün önce Galatasaray yöneticisi Adnan Sezgin ile baş başa yemek yiyen Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, şok yemeğin ayrıntıları hakkında açıklama yaptı. Sabah.com.tr muhabirlerinin ulaştığı Ünal ilk önce bu yemeği yalanladı. Ancak daha sonra kabul etti ve konuyla ilgili spekülasyonlara cevap verdi.

Sayın Başkan, Salı akşamı Yeşilköy'de Yüksel Balık adlı restoranda Adnan Sezgin ile beraber yemek yediğiniz iddiası doğru mu?
Ben iki gündür İtalya'nın Milano kentindeyim, burada işlerim var, halen de Milano'dayım ve daha dönmedim, bugün Türkiye'ye dönmeyi planlıyorum.

Fakat Sayın Ünal, iki gündür İtalya'dasınız ama Salı günü Yeşilköy'de sözkonusu bu yemeğe katıldıktan sonra İtalya'ya gittiğiniz söyleniyor?
Peki ne olmuş bunda? Buradaki sorun nedir? Ben dostlarımla yemek yemeyecek miyim? Gerek Adnan Sezgin gerekse Galatasaray Başkanı Sayın Adnan Polat ile çok yakın dostluğumuz var, her ikisiyle de bundan önce defalarca yemek yedik, bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz.

Haftasonu Fenerbahçe-Eskişehirspor maçı öncesi Galatasaraylı idarecilerle Eskişehirspor Başkanı olarak yemek yemeniz, çeşitli spekülasyonları beraberinde getirmez mi?
Ne alakası var, niye spekülasyon olsun, ben dostlarımla yemek yemeyecek miyim kaldı ki Galatasaray'ın şampiyonlukta iddiası mı var, hani Galatasaray şampiyonluğa oynuyordur da, Fenerbahçe ile çekişiyordur, biz de dostlarımızla biraraya geldik diye böyle haberler çıkarılır… Ama şimdi Galatasaray'ın şampiyonlukta fazla iddiası olmadığına göre neden böyle haberler çıkarılıyor anlamıyorum. Bir de şu var, biz Eskişehirspor olarak Cumartesi akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe karşısına aslanlar gibi çıkıp oradan aslanlar gibi döneceğiz. Fenerbahçe ülkemizin güzide kulüplerinden biridir. Şampiyonluğa oynuyorlar ama biz de bu maça en az onlar kadar kazanmak için çıkacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Burası koskoca Eskişehirspor Kulübü, bunu da kimse unutmasın.

BİZE ULAŞIN