"Tekrar dönerim"

Bir dönem Beşiktaş'ı çalıştıran, İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque, siyah-beyazlılarda görev yaptığı dönemle ilgili çarpıcı sözler söyledi. Radyospor'dan Özgür Sancar'a konuşan Bosque, yönetimin kendisine gerekli sabır gösteremediğini söyledi. Tecrübeli hoca, "Beşiktaş'ta çok iyi zaman geçirdim. Biraz sabırlı olsalardı, kesinlikle öteki yıl takımı çok iyi yere getirirdik. Fenerbahçe de Aragones'e aynısını yaptı" ifadesini kullandı.

TEKRAR DÖNERİM
Bosque, bir gün Türkiye'ye dönerse bu takımın kesinlikle Beşiktaş olacağını da vurguladı. Türkiye'de hemen başarı beklendiğini ve tahammülün pek olmadığını söyleyen Bosque, "Beşiktaş'ta çalıştığımda son 9 maçın yedisini kazandık, ikisinde de berabere kaldık. Gelişim aşamasındayken, ayrılık kararı verildi. Biraz daha yola devam etmeliydik. Yine de tekrar Türkiye'ye dönsem tercihim Beşiktaş olur" dedi.

BENİM İÇİN YERİ AYRI
İstanbul' u çok özlediğini ve en kısa sürede tekrar döneceğini belirten İspanyol hoca sözlerini şöyle tamamladı: "Beşiktaş hâlâ kalbimde. İstanbul'un benim için çok özel bir önemi ve ayrı bir yeri var. Gerçekten güzel günlerimiz geçti. Ayrıca Beşiktaşlı taraftarları da çok seviyorum. Ailem de benim gibi İstanbul'u çok seviyor. Hatıralarımızda çok başka bir yer ettiği için en kısa sürede tekrar dönmeyi istiyoruz."

TAKIMINA FAYDALI
Çok eleştirilen Güiza'nın Fenerbahçe'ye faydalı olduğunu düşünen Bosque şunları söyledi: "Zaman zaman iyi ya da kötü günler yaşayabilir ama kesinlikle çok yetenekli ve Fenerbahçe'ye faydalı oluyor. Bu yüzden milli takımımız için de önemli bir futbolcu. Onu takip ediyorum."

AKIN'A GÜVENİYORUM
Türkiye'deki dostlarına, özellikle Beşiktaşlılara selam söyleyen Del Bosque, İbrahim Akın'ın da tekrar çıkışa geçeceğine inandığını belirtti ve ekledi: "Ona çok güveniyorum. Bence yine çıkış yakalayacak, Türkiye'nin önemli futbolcularından bir tanesi olacak."

DÜNYA KUPASI BİZİM
Dünya Kupası'nı değerlendiren Bosque, çok dikkatlı olmaları gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti: "Ülke olarak o kupayı kazanmayı çok istiyoruz. Çok da umutluyuz. Ama sakin olmamız gerekiyor. Çünkü dünyanın en iyi milli takımları ve oyuncuları yer alıyor."

ARDA'YI ALIRDIM
Galatasaraylı Arda Turan'dan övgü ile bahseden Bosque, "Bir kulüp takımı çalıştırsaydım onu almak isterdim" diye konuştu. Tecrübeli hoca şu ifadeleri kullandı: "La Liga gibi üst düzey liglerde başarılı olamaz düşüncesine katılmıyorum. İspanya'da oynarsa, kesinlikle başarılı olur. Bir futbolcu, bir ülkede başarılı ise başka ülkede de başarılı olur. Ayrıca Valencia için Mehmet Topal önemli. Valencia, Topal'ı alırsa çok önemli bir iş yapmış olur."

RİJKAARD'A VAKİT LAZIM
Rijkaard'a zaman verilmesi halinde Galatasaray'da çok başarılı olacağını iddia eden İspanyol hocanın düşünceleri şöyle: "Rijkaard'ın Barcelona'daki başarısını takdirle izledim. Bence son derece iyi bir insan ve iyi bir antrenör. Galatasaray'da da çok başarılı olacak. Biraz zamana bırakmak gerekiyor."

BİZE ULAŞIN