"Türkiye'ye Değer, Aybüke'ye Değer"

Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü sporcularından Aybüke Öztürkmen, 7. Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası'nda Minik Kızlar Epe kategorisinde şampiyon oldu. Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" kapsamında destek verdiği genç sporculardan biri olan Aybüke, yeteneğiyle ve başarısıyla gurur kaynağı oldu.

Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom'un yetiştirdiği sporcular bugüne kadar elde ettikleri başarılara yenilerini ekliyor. Son olarak Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü eskrimcilerinden Aybüke Öztürkmen, 7. Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası'nda önemli bir başarı elde etti. Aybüke Öztürkmen, Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen kupada Minik Kızlar Epe kategorisinde birinci oldu. Müsabakalarda Trabzon Türk Telekom Kulübü de Minikler Takım Kızlar Epe kategorisinde şampiyonluk elde etti.

Antalya'nın Kemer ilçesinde dört gün süren Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası'na 10 ülkeden toplam 100 sporcu katıldı.

Öztürkmen: "Türk Telekom spor kulüplerinde olmak benim için bir ayrıcalık"

1997 Trabzon doğumlu Aybüke Öztürkmen, genç ve ümit vaat eden bir sporcu olarak izlediği kariyer çizgisi hakkında şunları söyledi: "İki yıldır Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü bünyesinde çalışmalara katılıyorum ve bu büyük camiada olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Türk Telekom'un desteği sayesinde ülkemi uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil edeceğime inanıyorum."

Aybüke Öztürkmen eskrim sporuna iki yıl önce Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü'nde başladı. Şimdiye kadar katıldığı çeşitli müsabakalarda dört altın madalya alan başarılı sporcu çalışmalarını halen Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü'ne bağlı olarak sürdürüyor.

Türk Telekom Spor Kulüpleri'nde 22 branşta yaklaşık 28 bin genç sporcu yetişti

Gençlerin çevreleriyle iletişim becerilerini geliştirmede sporun büyük etkisi olduğuna inanan Türk Telekom, geçtiğimiz 10 yıldan bugüne, 38 ilde yaptığı altyapı yatırımlarıyla, basketboldan eskrime, badmington'dan kayak ve tenise 23 branşta yaklaşık 28 bin genç sporcunun yetişmesini sağladı. 23 farklı branşta eğitim veren Türk Telekom Spor Klüpleri'nden yetişen sporcular, 2007 yılından bu yana ulusal ve uluslararası müsabakalarda 10'dan fazla branşta çeşitli dereceler aldı ve pek çok defa milli takım kadrosuna davet edildi.


Aybüke Öztürkmen'in şimdiye kadar katıldığı müsabakalar ve aldığı dereceler şöyle:

- 2008-2009 Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası ve Açık Turnuvalar
- 2009 Alanya Uluslararası Minikler Şampiyonası
Kazandığı başarı ve dereceler:
- 2008 Süper Minikler Türkiye Şampiyonu
- 2009 Minikler Türkiye Şampiyonu
- 2009 Adıyaman Minikler Açık Turnuva Şampiyonu
- 2009 Erzurum Minikler Açık Turnuva şampiyonu
- 2009 Uluslararası Minikler Şampiyonası 6.sı
- 2010 Yıldız B Türkiye şampiyonası 8.si

BİZE ULAŞIN